Plavcami roka sa stali Katarína Filová a Tomáš Klobučník

Plavci
Sprava: Plavkyne v kategorii seniorky Katarína Filová, Zuzana Mimovičová a Katarína Listopadová počas vyhlásenia najúspešnejších športovcov Slovenskej plaveckej federácie (SPF) za rok 2011. Foto: SITA/Diana Černáková

BRATISLAVA 7. februára (WEBNOVINY) – Víťazmi ankety Najúspešnejší športovec Slovenskej plaveckej federácie za rok 2011 sa stali v kategórii žien Katarína Filová a medzi mužmi Tomáš Klobučník. Obaja sú zverencami trénera Gabriela Barana v J&T Sportteam Bratislava. Výsledky ankety slávnostne vyhlásili v utorok 7. februára v Bratislave v Dome športu.

O víťazstve v tejto ankete som sa dozvedela až v dejisku jej slávnostného vyhlásenia a bola som z toho veľmi prekvapená. Priznám sa, nečakala som to,“ konštatovala Katarína Filová. Podľa nej o prvenstve v ankete rozhodlo 13. miesto na majstrovstvách Európy v krátkom bazéne v poľskom Štetíne. Úspešná slovenská plavkyňa sa teraz sústredí najmä na OH 2012 v Londýne., pretože patrí medzi päť slovenských plavcov, ktorí splnili limit.

Všetko úsilie teraz zameriam najmä na to, aby som ešte zlepšila moje dva B-limity, ktoré sa mi podarilo splniť. Viem, že B-limity nestačia na to, aby ma FINA pozvala na olympiádu, preto sa pokúsim čo najviac priblížiť k A-limitu, čo však nebude jednoduché,“ zdôraznila Filová.

Najúspešnejší plavci za rok 2011
Foto: SITA/Diana Černáková

Tomáš Klobučník už na slovenskom plaveckom tróne v minulosti bol. Koncoročnú anketu Slovenskej plaveckej federácie vyhral aj v roku 2009. Aj on sa o svojom prvenstve dozvedel na slávnostnom vyhlásení tejto ankety. “

Víťazstvo medzi plavcami ma milo prekvapilo, hoci osobne som čakal, že vyhrá Richard Nagy. On bol pre mňa najvážnejší súper v uplynulom roku,“ priznal Klobučník a pokračoval: „Som rád, že som opäť prvý, ale teraz sa musím zamerať najmä na to, aby v olympijskej sezóne sa mi podarilo čo najviac priblížiť k A-limitu. Béčkarské časy mi totiž nezaručujú účasť na OH 2012.“

Podľa rodáka z Topoľčian Klobučníka snaha o poistenie si miestenky na Hrách XXX. olympiády v Londýne bude hlavnou úlohou, ktoré ho tento rok čaká. „Viem, že to bude veľmi náročné, ale iný cieľ si nemôžem dávať, pretože na olympiádu sa usiluje dostať veľké množstvo plavcov a šancu bojovať o medaily budú mať len tí, ktorí splnia A-limit,“ pripomenul Tomáš Klobučník.

Najlepším juniorom sa stal ďalší plavec trénujúci pod dohľadom Gabriela Barana – Richard Nagy. Cenu pre Objav roka si prevzala Andrea Podmaníková. Víťazkou v kategórii Diaľkové plávanie sa stala Lucia Vachanová.

SPF vyhlásila aj najlepšie športovkyne v synchronizovanom plávaní. Medzi seniorskými sólistkami bola najvyššie Kristína Krajčovičová. V kategórii seniorských dvojíc si ocenenie vyslúžili Jana Labáthová s Dášou Baloghovou, medzi juniorkami kraľovali Tereza Králiková s Patríciou Havelkovou. Objavom roka sa stala Naďa Daabousová.

Výsledky ankety Najúspešnejší športovec Slovenskej plaveckej federácie za rok 2011:

ŽENY: 1. Katarína Filová (J&T Bratislava, tréner Gabriel Baran), 2. Zuzana Mimovičová (ŠKP Košice, tréner Juraj Skála), 3. Katarína Listopadová (J&T Bratislava, tréner Gabriel Baran)

MUŽI: 1. Tomáš Klobučník (J&T Bratislava, tréner Gabriel Baran), 2. Richard Nagy (J&T Bratislava, tréner Gabriel Baran), 3. Norbert Trudman (Orca Bratislava, tréner Karol Máčik)

JUNIORI: 1. Richard Nagy (J&T Bratislava, tréner Gabriel Baran)

OBJAV ROKA: 1. Andrea Podmaníková (Tozan Topoľčany, tréner Vladimír Železník)

DIAĽKOVÉ PLÁVANIE: 1. Lucia Vachanová (Kúpele Piešťany, trénerka Iveta Vachanová)

SYNCHRONIZOVANÉ PLÁVANIE:

sólo – seniorka: 1. Kristína Krajčovičová (trénerka Nora Szauder)

duo – seniorky: 1. Jana Labáthová, Dáša Baloghová (trénerka Nora Szauder)

duo – juniorky: 1. Tereza Králiková, Patrícia Havelková (trénerka Daniela Juríková)

objav roka: Naďa Daabousová (trénerka Silvia Spišeková)

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrea PodmaníkováJana LabáthováKatarína FilováKatarína ListopadováNada DaabousováRichard NagyTomáš KlobučníkZuzana Mimovičová