Plavci Klobučník a Podmaníková nepostúpili do finále ME

Tomáš Klobučník
Tomáš Klobučník senzačne postúpil do finále. Foto: SITA/AP

NETANYA 4. decembra (WebNoviny.sk) – Slovenský plavec Tomáš Klobučník obsadil v piatkovom semifinále prsiarskej stovky na majstrovstvách Európy v krátkom bazéne v izraelskej Netanyi až 15. priečku časom 59,00 s a nepostúpil do finále.

Na kontinentálnom šampionáte v Herningu 2013 skončil v tejto disciplíne na 4. mieste a vlani na svetovom šampionáte v katarskej Dauhe ju plával najrýchlejšie v kariére – v slovenskom rekorde 57,71. Teraz v Netanyi v piatok predpoludním dohmatol v rozplavbe ako dvanásty najlepší za 58,85, s čím vyjadril nespokojnosť, ale podvečer bol ešte o pätnásť stotín pomalší.

Na prvé vážne seniorské finále si slovenská plavkyňa Andrea Podmaníková ešte musí počkať. V piatkovom semifinále prsiarskej stovky jej ušlo o sedemnásť stotín sekundy, keď ako desiata najrýchlejšia dohmatla za 1:06,16 min. Prekonala vlastný národný rekord 1:06,88 z predpoludňajšej rozplavby.

„Je to veľmi pekný výsledok s prihliadnutím na to, že mám iba sedemnásť rokov. Chcela som si prvý raz zaplávať vo veľkom seniorskom finále, ale musím si na to ešte počkať. Pred pretekmi som však neverila ani v postup do semifinále, takže mám radosť. Dúfam, že to príde na najbližšej ‚Európe‘. Čas aj pocity sú faj. Ešte to síce nestačí na úplnú špičku, ale dá sa to všetko dohnať,“ hodnotila svoje vystúpenie Podmaníková.

Do osemčlenného finále postúpila ako posledná Maria Astaškinová z Ruska (1:05,99).