Plavecké ME priniesli ďalšie slovenské rekordy

Plávanie
Foto: SITA/AP

ŠTETÍN 9. decembra (WEBNOVINY) – Slovenská plavkyňa Katarína Listopadová sa v piatkových rozplavbách na majstrovstvách Európy 2011 v krátkom bazéne v poľskom Štetíne (8. – 11. decembra 2011) prebojovala do dvoch podvečerných semifinále.

V nich na 50 m motýlik skončila medzi najlepšou dvadsiatkou na poslednej priečke (za 27,23 s), viac sa jej darilo na stometrovej polohovke, kde obsadila 13. miesto časom 1:01,91 min. Finálová desiatka jej unikla o 0,59 s. V predpoludňajších rozplavbách sa však tešila zo slovenského rekordu, keďže ženská štafeta v zložení Katarína Filová, Miroslava Syllabová, Katarína Milly a Katarína Listopadová v disciplíne 4×50 m voľný spôsob zlepšila slovenské maximum časom 1:41,20 min. Doterajší rekord 1:44,23 utvorili na pretekoch v Trenčíne v roku 2009, s výnimkou Syllabovej sa oň vtedy pričinili aj všetky tri spomenuté Kataríny.

Dánka Ottesenová zlepšila rekord ME

Prebojovala som sa dvakrát do semifinále, s čím som spokojná. Takisto so zlepšeným časom na polohovke v porovnaní s rozplavbami. Krátke šprinty, ako bol ten na 50 m motýlik, nie sú pre mňa, ani sa na ne nijako špeciálne nepripravujem,“ uviedla pre agentúru SITA 18-ročná členka bratislavského J&T Teamu Listopadová.

Prsiarska špecialistka Zuzana Mimovičová sa na dvestometrovej trati postarala o národný rekord časom 2:30,41 min. Doterajšou držiteľkou slovenského maxima 2:31,88 bola Dominika Glozmeková, ktorá ho dosiahla na pretekoch v Trenčíne v roku 2009.

Vo finále motýľkarskej päťdesiatky utvorila rekord ME dánska plavkyňa Jeanette Ottesenová časom 24,92 s. Dva triumfy si zaknihovala Nemka Britta Steffenová (100 m voľný spôsob, štafeta 4×50 m voľný spôsob), pre jej krajinu to bola stá zlatá medaila na ME v krátkom bazéne od domáceho šampionátu v Rostocku v roku 1996.

Súhrn výsledkov piatkových disciplín a konečné umiestnenia Slovákov v druhý súťažný deň na majstrovstvách Európy 2011 v plávaní v krátkom bazéne v poľskom Štetíne (8. – 11. decembra):

MUŽI

finále 100 m prsia: 1. Alexander Dale Oen (Nór.) 57,05 s, 2. Damir Dugonjič (Slovin.) 57,29, 3. Fabio Scozzoli (Tal.) 57,30, 4. Martti Aljand (Est.) 57,51, 5. Dániel Gyurta (Maď.) 57,56, 6. Stanislav Lachťuchov (Rus.) 58,21

finále 50 m znak: 1. Aschwin Wildeboer Faber (Šp.) 23,43 s, 2. Flori Lang (Švaj.) 23,57, 3. Pavel Sankovič (Biel.) 23,64, 4. Christian Diener (Nem.) 23,75, 5. Vitalij Borisov 23,81, 6. Sergej Makov (obaja Rus.) 23,95

finále 100 m motýlik: 1. Konrad Czerniak (Poľ.) 49,62 s, 2. Jevgenij Korotyškin (Rus.) 49,88, 3. Francois Heersbrandt (Fr.) 50,44, 4. Joeri Verlinden (Hol.) 50,57, 5. Nikolaj Skvorcov (Rus.) 50,61, 6. Peter Mankoč (Slovin.) 50,72

finále 400 m polohové preteky: 1. László Cseh 4:01,68 min, 2. Dávid Verrasztó (obaja Maď.) 4:03,03, 3. Gal Nevo (Izr.) 4:04,49, 4. Markus Rogan (Rak.) 4:05,81, 5. Federico Turrini (Tal.) 4:07,17, 6. Dinko Jukic (Rak.) 4:07,22

rozplavby 100 m voľný spôsob: 46. Roman Kučík (SR) 49,93

ŽENY

finále 800 m voľný spôsob: 1. Lotte Friisová (Dán.) 8:07,53 min , 2. Erika Villaécijová-Garcíová 8:12,23, 3. Melanía Costová-Schmidová (obe Šp.) 8:16,28, 4. Grainne Murphyová (Ír.) 8:19,39, 5. Eleanor Faulknerová (V. Brit.) 8:20,91, 6. Isabelle Härleová (Nem.) 8:25,14

finále 200 m prsia: 1. Rikke Pedersenová (Nór.) 2:19,55 min, 2. Anastasia Čaunová (Rus.) 2:20,84, 3. Fanny Lecluyseová (Belg.) 2:21,14, 4. Ganna Dzerkalová (Ukr.) 2:22,54, 5. Molly Renshawová (V. Brit.) 2:22,68, 6. Marina Garcíová-Urzainquiová (Šp.) 2:22,88, …. v rozplavbách 29. Zuzana Mimovičová (SR) 2:30,41 – rekord SR

finále 100 m voľný spôsob: 1. Britta Steffenová (Nem.) 51,94 s, 2. Jeanette Ottesenová (Dán.) 52,05, 3. Amy Smithová (V. Brit.) 52,77, 4. Alexandra Gerasimeňová (Biel.) 52,86, 5. Pernille Blumová (Dán.) 53,20, 6. Margarita Nesterovová (Rus.) 53,34

finále 100 m znak: 1. Darina Zevinová (Ukr.) 56,96 s, 2. Anastasia Zujevová (Rus.) 57,12, 3. Mie Nielsenová (Dán.) 57,57, 4. Duane da Rochová-Marceová (Šp.) 57,70, 5. Georgia Daviesová (V. Brit.) 57,80, 6. Simona Baumrtová (ČR) 58,15

finále 50 m motýlik: 1. Jeanette Ottesenová (Dán.) 24,92 s – rekord ME, 2. Triin Aljandová (Est.) 25,51, 3. Svetlana Chachlovová (Biel.) 25,96, 4. Amit Ivriová (Izr.) 26,11, 5. Diane Buiová-Duyetová (Fr.) 26,13, 6. Ilaria Bianchiová (Tal.) 26,15, … v semifinále 20. Katarína Listopadová 27,23, v rozplavbách 23. Katarína Milly (obe SR) 27,26

finále štafety 4×50 m voľný spôsob: 1. Nemecko (Britta Steffenová, Dorothea Brandtová, Paulina Schmiedelová, Daniela Schreiberová) 1:37,29, 2. Dánsko 1:37,63, 3. Taliansko 1:38,12, 4. Holandsko 1:38,76, 5. Švédsko 1:38,98, 6. Rusko 1:39,43, …. v rozplavbách 11. Slovensko (Katarína Filová, Miroslava Syllabová, Katarína Milly, Katarína Listopadová) 1:41,20 – rekord SR

semifinále 100 m polohové preteky: 13. Katarína Listopadová (SR) 1:01,91 min

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Alexander Dale OenKatarína FilováKatarína ListopadováMiroslava SyllabováRoman KučíkZuzana Mimovičová