Po chladnom a slnečnom piatku čaká Slovákov mrazivé ráno

Jeseň
Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 27. septembra (WEBNOVINY) – Koncom pracovného týždňa zasahuje od severozápadu do našej oblasti tlaková výš. Informuje o tom na svojej internetovej stránke Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ).

V piatok očakávame slnečné počasie, ale s výraznejším ochladením. Najvyššia denná teplota vystúpi na 12 až 17 stupňov Celzia, na severe okolo 10 stupňov Celzia.

Teplota na horách vo výške 1500 metrov bude okolo 2 stupňov Celzia. Fúkať má slabý, na východe severný vietor rýchlosti 5 až 25 km/h, ktorý však popoludní zoslabne.

Pocasie 27.09.2013
Foto: shmu.sk

V sobotu bude oblasť vyššieho tlaku nad vnútrozemím pomaly slabnúť. Počasie má byť jasné až polooblačné. Ráno sa môže vyskytňňuť ojedinele hmla.

Nad ránom sa očakáva miestami aj v nižších polohách prízemný mráz. Platí prvostupňová výstraha v Bratislavskom, Banskobystrickom, Košickom, Nitrianskom a Trnavskom kraji do 7:00. Teplota môže klesnúť na 0 až -3 stupne Celzia. Prízemný mráz predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre teplomilné rastliny.

Denná teplota bude v rozmedzí 13 až 18 stupňov Celzia, na severe okolo 11 stupňov Celzia. Fúkať bude premenlivý vietor do 20 km/h.

Pocasie 28.09.2013
Foto: shmu.sk

V nedeľu bude naše územie na okraji tlakovej výše so stredom nad Škandináviou. Počasie má byť jasné až polooblačné. Ráno sa vyskytne ojedinele hmla.

Najvyššia denná teplota vystúpi na 13 až 18 stupňov Celzia, na severe len okolo 11 stupňov Celzia.

Fňukať bude severný až severovýchodný vietor rýchlosti 5 až 20 km/h.

Počasie 29.9.2013
Foto: shmu.sk
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom