Po Flappy Bird či 2048 prichádza nová meganávykovka. Agar.io

Agar.io, hra, mobil
play.google.com

Je skutočne ťažké hru ako Agar.io vôbec popísať. Pozornosť venuje „starému veku“ počítačov, časom, keď Prodigy a CompuServe umožňovali hráčom hrať za hodinovú sadzbu. Agar.io poskytuje zvláštny druh skúsenosti. Táto hra je dostupná zadarmo, tak ju skús a uvidíš.

Agar.io je popisovaná ako MMO, ale v skutočnosti je omnoho viac arkádou. Hrať začínaš ako opustená bunka – áno, naskytá sa ti pohľad na mikroskopický organizmus. Tvojím cieľom je jednoducho absorbovať menšie bunky, rásť a žiť tak dlho ako je to len možné.

Ak sa ti stane, že niekto absorbuje teba, hra skončila a musíš začať opäť od začiatku. Preto si musíš neustále dávať pozor na svojich „spoluhráčov“, ich bunky ťa totiž môžu kedykoľvek zjesť. (To je, mimochodom, zdôvodnenie toho „massively multiplayer“ rozmeru hry.)

Princíp je veľmi jednoduchý – ťukáš po obrazovke, ovládaš svoju bunku, pričom máš možnosť vystreľovať kúsky svojho bunkového tela alebo sa rozdeliť na dve entity. Po tom, čo absorbuješ niekoľko buniek, po ničom inom ani túžiť nebudeš. :-D

Agar.io, hra, mobil
Na aký účel by ste využili vy tento šikovný domček? Foto: pinterest.com

V priestore sa nachádza mnoho oblastí, kde sa dá skryť, ale je to veľký hazard, pretože tam môže čakať nebezpečný nepriateľ a zjesť ťa. Preto ešte upozornenie: hoci je premisa hry síce až absurdne jednoduchá, hra si vyžaduje množstvo stratégie.

Dôvod, prečo je hra Agar.io taká zábavná a stojí za vyskúšanie, spočíva v tom, že má „osobnosť“ a umožňuje „osobitosť“. Hráči môžu používať symboly a frázy pre jednotlivé svoje bunky a je obzvlášť vtipné vidieť napríklad dvoch hráčov označených ako „Severná Kórea“ a „Južná Kórea“, ktorí do seba a na seba narážajú.

Ďalšou kľúčovou zložkou, ktorá prispieva k tomu, že hra môže byť návyková, je jej rýchle tempo a možnosť ľahkého vrátenia sa naspäť do centra diania, keď tvoja bunka zomrie. Trvá totiž iba 30 sekúnd dostať sa späť do hry a začať požierať nových hráčov.

Agar.io sa dá, našťastie, hrať úplne zadarmo, takže do toho! Skúšaj, požieraj a zväčšuj sa do takých rozmerov, že ťa nikto nepremôže. *good*

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom