Po Jozefovi Bednárikovi pomenujú Terasu muzikálovej slávy

Večne usmiaty Jozef Bednárik
Vo veku 65 rokov zomrel vo štvrtok významný slovenský režisér Jozef Bednárik. Rodák zo Zelenča začínal ako herec, neskôr pôsobil ako režisér v Divadle Andreja Bagara v Nitre. V 70. rokoch založil a viedol ochotnícky súbor Z-divadlo v Zelenči, ktorý pod jeho vedením dosiahol špičkovú úroveň. V činohernom súbore SND režíroval napríklad Krvavú svadbu, v Komornej opere Maniere teatrali, Číňanky, Bábky majstra Pedra, v Štátnom bábkovom divadle inscenáciu Luskáčik. Významný bol jeho vstup do oblasti opernej réžie v SND, kde má na konte diela ako Faus Foto: SITA

BRATISLAVA 7. júla (WEBNOVINY) – Organizátori Muzikálového festivalu Jozefa Bednárika vzdajú hold zosnulému slovenskému režisérovi, ktorého meno nesie tento festival. Slávnosť na jeho počesť sa uskutoční v piatok 22. augusta, teda v deň prvého výročia jeho úmrtia.

Počas nej premenujú Terasu slávy na Terasu muzikálovej slávy Jozefa Bednárika. Zároveň mu tiež odhalia bustu a časť programu venujú jeho tvorbe.

„Muzikálový festival Jozefa Bednárika je ojedinelé letné festivalové podujatie, ktorého súčasťou bol za svojho života aj on sám. A práve jemu bude venovaný piatkový program. Bude mu tiež odhalená tabuľa a festivalová terasa ponesie názov Terasa muzikálovej slávy Jozefa Bednárika,“ povedal organizátor festivalu Ján Kubiš.

Siedmy ročník podujatia sa bude konať 22. a 23. augusta v Kúpeľoch Brusno. Na pódiu sa počas neho predstaví viacero umelcov a umelkýň, napríklad Zuzana Kronerová, Štefan Skrúcaný, Karol Čálik, Marián Labuda ml., Ján Gallovič, Eva Pavlíková, Marcela Laiferová, Viktor Horján, Róbert Halák a mnohí ďalší. Návštevníci a návštevníčky sa môžu tešiť aj na Diabolský šansón, teda Sisu Sklovskú, Mirku Partlovú, Andreu Zimányiovú a Zora Laurinca, ktorých budú sprevádzať Cigánski diabli.

V piatok zaradia organizátori do programu pásmo Béďov muzikál, ktoré bude kompiláciou Bednárikových diel. Súčasťou dvojdňového festivalu bude aj súťaž Muzikálový talent 2014, ktorému „Béďo“, ako režiséra volali priatelia, v minulých ročníkoch predsedal. Moderátorom podujatia bude herec Roman Pomajbo.

Informácie agentúre SITA poskytol Dodo Mikláš zo spoločnosti Access Production.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ján KubišJozef BednárikMarián LabudaRoman PomajboŠtefan SkrúcanýZuzana Kronerová