Po krátkej chorobe zomrel komediálny herec Eric Sykes

Eric sykes
Komik Eric sykes zomrel po krátkej chorobe. Foto: telegraph.co.uk

BRATISLAVA 4. júla (WEBNOVINY) – Vo veku 89 rokov dnes zomrel britský herec a scenárista Eric Sykes, spájaný predovšetkým s komédiami.

Filmová, televízna a divadelná hviezda Eric Sykes dnes ráno v pokoji zomrel po krátkej chorobe. Bola s ním jeho rodina,“ potvrdila jeho manažérka Norma Jacques.

Rodák z Oldhamu svoju kariéru odštartoval písaním textov pre rozhlasových komikov, neskôr sa presunul do televízie, kde sa objavil v sitkomoch ako Sykes and A… (1960 – 1965), Curry & Chips (1969) alebo Sykes (1972 – 1979). Diváci ho mohli vidieť i v niekoľkých filmoch – Úplní začiatočníci (1986), Tí druhí (2001) alebo Harry Potter a Ohnivá čaša (2005).

Hral tiež v divadle a svojmu povolaniu sa neprestal venovať napriek dlhoročným problémom so sluchom a zrakom. V 90. rokoch už bol takmer hluchý a slepý.

Sykes v roku 1986 od kráľovnej Alžbety II. dostal Rad britského impéria OBE (Officer of the Most Excellent Order of the British Empire), pričom v roku 2004 dostal o stupeň vyššie vyznamenanie CBE (Commander of the Most Excellent Order of the British Empire). Na konte má British Comedy Award za celoživotné dielo. Informácie zverejnila webstránka www.bbc.co.uk.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom