Po nehode trajektu na Filipínach zostali desiatky ľudí nezvestných, počasie komplikuje záchranu

Filipíny, trajekt
Hovorca pobrežnje stráže ukazuje miesto na mape, na ktorom došlo k prevráteniu trajektu. 21. december 2017 Foto: SITA/AP

MANILA 21. decembra (WebNoviny.sk) – Na východnom pobreží Filipín sa prevrátil trajekt s 251 ľuďmi na palube, zahynuli pri tom najmenej štyri osoby a 88 zostáva nezvestných.

Na lodi vznikla trhlina

Z mora sa už podarilo vytiahnuť viac ako 160 pasažierov, prácu záchranárov však komplikuje nepriaznivé počasie. Príčinou nehody sú podľa pobrežnej stráže silné vlny a rozbúrené more.

Do záchrannej akcie sú okrem ich jednotiek zapojené aj miestne lode rybárov a vojenské plavidlá a vrtuľníky.

Trajekt Mercraft 3 smeroval z prístavného mesta Infanta v provincii Quezon na ostrov Polillo. Príslušník záchrannej služby Juanito Diaz uviedol, že podľa prvotných správ zrejme vznikla na lodi rozsiahla trhlina, ktorá spôsobila jej prevrátenie. Podľa pobrežnej stráže mala loď kapacitu 280 ľudí, nebola však plne obsadená.

Úrady varovali pred tropickou búrkou Tembin

Lodné nehody sa na Filipínach stávajú pomerne často. Úrady nedávno varovali občanov pred blížiacou sa tropickou búrkou Tembin, ktorá má zasiahnuť ostrovy v piatok.

Ľudí cestujúcich domov na sviatky preto vyzvali, aby si presúvanie nenechávali na poslednú chvíľu. Informácie pochádzajú z webstránky www.bbc.com a agentúry AP.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom