Belgická polícia uskutočnila po útoku v Bruseli razie, zatkla štyroch možných spolupáchateľov

útok v Bruseli
Foto: SITA/AP

BRUSEL 22. júna (WebNoviny.sk) – Belgická polícia vo štvrtok informovala o zatknutí štyroch osôb v súvislosti s utorkovým útokom na bruselskej železničnej stanici.

Štyroch ľudí podozrivých z možného spolupáchateľstva či napomáhania útočníkovi zatkli pri viacerých raziách v mestských častiach Molenbeek, Anderlecht a Koekelberg. Z Molenbeeku pochádzal aj samotný útočník. Táto mestská časť je vo všeobecnosti považovaná za semenište stúpencov džihádu a strojcov teroristických útokov na európskej pôde.

Páchateľom utorňajšieho pokusu o útok na bruselskej železničnej stanici Central, jednom z troch hlavných nádraží v belgickej metropole, bol 36-ročný Maročan žijúci v bruselskej štvrti Molenbeek, v hľadáčiku bezpečnostných služieb nebol. Na železničnej stanici chcel odpáliť ruksak, v ktorom mal kanistre naplnené benzínom a klince, zámer sa mu však nepodaril.

Spôsobil len menší výbuch a upriamil ním na seba pozornosť príslušníkov bezpečnostných služieb, ktorí ho zneškodnili. Podľa federálneho prokurátora Erica Van der Sypta útočník ešte v poslednej chvíli bežal k vojakovi a kričal „Allahu Akbar“.

Ďalšie k téme

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom