Rím aj Vatikán sa po koronakríze otvárajú, turistov už pustia do Kolosea aj Sixtínskej kaplnky

Virus Outbreak Italy Colosseum Reopens
V Ríme otvorili brány veľké turistické atrakcie, medzi nimi aj známe Koloseum Foto: Sita/AP

V pondelok po troch mesiacoch opätovne otvorili Vatikánske múzeá a pred jednou z najvýznamnejších turistických atrakcií sveta sa hneď vytvoril dlhý rad návštevníkov s rúškami.

Viac televíznych štábov ako ľudí

Ľudia stáli v rozostupoch a každému jednému odmerali teplotu, než si mohli ísť prezrieť vnútorné priestory vrátane slávnej Sixtínskej kaplnky. Návštevníkov prišla krátko pozdraviť aj riaditeľka múzeí Barbara Jattaová.

V Ríme rovnako otvorili brány veľké turistické atrakcie, medzi nimi aj známe Koloseum. Pred ním sa však zjavne v prvý deň zhromaždilo viac televíznych štábov ako samotných turistov.

Monitorovanie a testovanie turistov

Taliansko plánuje v stredu znovu uvoľniť niektoré opatrenia súvisiace s pandémiou s cieľom podporiť turizmus, ktorý tvorí približne 13 percent HDP krajiny.

Taliani sa budú môcť po krajine voľne pohybovať a návštevníci z Európskej únie nebudú musieť absolvovať povinnú karanténu.

Napriek týmto snahám presadzujú niektoré regionálne vlády možnosti monitorovania či testovania turistov, aby si boli istí, že nie sú nakazení koronavírusom.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Barbara Jattaová