Po zápase s Bieloruskom sa na arbitra zdvihol lotyšský hnev

Pondelňajšie zápasy na MS
Súboj lotyšského útočníka Mikelisa Redlihsa s Bielorusom Michailom Grabovským počas pondelňajšieho zápasu na MS v hokeji. Foto: SITA/AP

MINSK 20. mája (WEBNOVINY) – Hokejové Lotyšsko poriadne rozhneval verdikt českého rozhodcu Antonína Jeřábka v pondelkovom zápase majstrovstiev sveta v Minsku s domácim Bieloruskom.

Lotyši sa 36 sekúnd pred koncom riadneho hracieho času tešili z vyrovnávajúceho gólu na 2:2, keď za chrbát Kevina Lalandeho prešla strela Kasparsa Daugaviňša, ale Jeřábek pre postavenie Gintsa Meiju v bránkovisku presný zásah neuznal rýchlym rozpažením.

Všetko o MS v hokeji nájdete —>>> TU.

Na tohtoročnom šampionáte už prešlo viacero podobných situácií. Bielorusi potom dali gól do prázdnej bránky a po výhre 3:1 sa tešili z prvého postupu do štvrťfinále od roku 2009 a celkovo tretieho v histórii.

Obrazom: Pondelňajšie zápasy na MS v hokeji

Tréner Lotyšska Ted Nolan sa ešte dlho po stretnutí hneval na rozhodnutie českého arbitra. „Blahoželám Bielorusku k víťazstvu. Bez urážky k domácim, po tom rozhodcovi by mali pomenovať ulicu. Neviem, kam sa ponáhľal, možno do baru. Myslím si, že mal zavolať video. Podľa spomalených záberov na videoobrazovke tam nič nebolo. Myslím si, že z úcty k majstrovstvám sveta mal situáciu konzultovať s videom. Moji hráči si zaslúžili lepší osud,“ hneval sa na tlačovej besede podľa Pressbalu Ted Nolan.

Bieloruskí hráči rozhodnutie českého arbitra chvália. Brankár Kevin Lalande, ktorý bol najbližšie ku kritickému momentu tvrdí, že mal zakrytý výhľad. „Videl som, že Kaspars ide strieľať, ale potom už bolo len všetko rozmazané a puk sa objavil v mojej sieti. Nemal som ešte šancu vidieť opakovaný záznam, ale som presvedčený, že rozhodca urobil správne rozhodnutie,“ cituje web IIHF.com Lalanda.

MS v hokeji  sutaze
Foto: Webnoviny.sk

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom