Po zrážkach v sýrskom hraničnom meste zomrelo osem ľudí

Sýria
Sýrski utečenci smerujú do Libanonu. Foto: SITA/AP

TRIPOLIS 16. mája (WEBNOVINY) – Pri zásahoch sýrskej armády v hraničnom meste Tal Kalách zahynulo v nedeľu najmenej osem ľudí. Informovali o tom ľudskoprávni aktivisti. Podľa ich údajov šesť z nich zomrelo priamo v meste, ďalší dvaja vrátane jedného vojaka v Libanone, kam išli vyhľadať ošetrenie. Operácia bezpečnostných síl v meste podľa aktivistov pokračuje aj v pondelok. Z mesta prichádza len malé množstvo informácií, keďže armáda ho izoluje a telefónne spojenia prerušila.

Sýrčania hromadne utekajú pred násilnosťami vo svojej krajine do susedného Libanonu. Podľa svedkov a zdravotníkov zabili v sobotu bezpečnostné sily v meste Tal Kalách počas protivládnych demonštrácií najmenej štyroch ľudí. Streľbu zo západosýrskeho hraničného mesta bolo počuť až do Libanonu. Od konca apríla odtiaľ do Libanonu utieklo už najmenej 5 tisíc Sýrčanov.

Napriek brutálnym zásahom protesty proti režimu prezidenta Baššára al-Asada pokračujú. Al-Asadove jednotky zabili pri útokoch na demonštrantov od polovice marca už viac než 800 ľudí.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom