Po Zuzulovej sa na ľadovci v Rakúsku zranila ďalšia Slovenka

Jana Gantnerová
Jana Gantnerová Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 10. októbra (WEBNOVINY) – Ľadovec v rakúskom Hintertuxe sa v priebehu týždňa stal osudný už pre druhú slovenskú reprezentantku v alpskom lyžovaní, po Veronike Velez-Zuzulovej si na ňom pri tréningu poškodila ľavé koleno Jana Gantnerová a čaká ju nútená pauza.

V stredu absolvovala 24-ročná rodáčka z Kežmarku vyšetrenie magnetickou rezonanciou v Bratislave.

„Chrupavka v mojom kolene neprežila náraz a je poškodená. Diagnóza je dosť zničujúca a štyri týždne bez lyží znejú hrozivo. Na druhej strane, ja ako optimistka sa na to pozerám tak, že väzy sú v poriadku a stihnem ešte kvalitný slalomový tréning pred prvým štartom sezóny v Levi,“ uviedla Jana Gantnerová na svojom oficiálnom profile na Facebooku.

Účastníčka ZOH v rokoch 2006 a 2010 sa na nasledujúcu sezónu, ktorej vrcholom budú Hry XXII. zimnej olympiády v ruskom Soči, pripravovala v Južnej Amerike. V Argentíne absolvovala tri štarty v Juhoamerickom pohári, v obrovskom slalome skončila dvakrát štvrtá, v slalome ju o pódiové umiestnenie obral „špicar“ na poslednej bránke.

Doterajšie maximum Jany Gantnerovej v seriáli Svetového pohára je 16. miesto v superkombinácii z februára 2013 vo francúzskom stredisku Méribel.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jana Gantnerová