Počas duelu KHL v Prahe protestovali aktivisti Greenpeace

Slovan Bratislava - Lev Praha
Sprava: Hráč Slovana Peter Ölvecký a brankár Levu Petri Vehanen počas hokejového zápasu ligy KHL medzi HC Slovan Bratislava - Lev Praha. Foto: SITA/AP

PRAHA 18. novembra (WEBNOVINY) – Počas nedeľňajšieho duelu Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) medzi HC Lev Praha a Avangardom Omsk (3:2 po sam. nájazdoch) sa v hľadisku holešovickej Tipsport Arény prezentovali aj aktivisti environmentálnej organizácie Greenpeace.

Tí za trestnou lavicou domáceho mužstva rozprestreli dva transparenty, na ktorých hlásali podporu záchrany Arktídy a nepriamo protestovali proti sponzorovi oboch klubov – ruskej spoločnosti Gazprom. „Rešpektujeme slobodu slova a možnosť otvorene vyjadriť svoj názor, ale aktivisti z Greenpeace sa touto aktivitou dopustili niekoľkonásobného porušenia návštevného poriadku. V dôsledku incidentu budú už od utorkového duelu proti Barysu Astana platiť sprísnené bezpečnostné opatrenia a návštevníci zápasu by mali do haly prísť v predstihu, pretože sa výrazne sprísnia prehliadky pri vstupe do arény,“ uvádza sa v stanovisku pražského klubu na oficiálnom webe.

Greenpeace proti spoločnosti Gazprom vystúpili aj začiatkom októbra v domácom súboji švajčiarskeho klubu FC Bazilej v skupinovej fáze futbalovej Ligy majstrov. Dôvodom bolo zatknutie aktivistov z Greenpeace ruskými námornými silami po tom, ako sa so svojou loďou plavili v arktických vodách.

Aktivisti protestovali proti porušovaniu životného prostredia zo strany plynárenského gigantu. Oblasť je domovom polárnych medveďov a rôznych iných chránených živočíchov. Prekáža im vybudovanie ropnej plošiny Prirazlomnaja, ktorá podľa nich môže spôsobiť „environmentálnu katastrofu s nepredvídateľnými dopadmi“.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Greenpeace