Niektoré samosprávy v Banskobystrickom kraji pre koronavírus zatvárajú mestské úrady

Námestie SNP v Banskej Bystrici počas mimoriadnej situácie v súvislosti s výskytom ochorenia COVID-19 spôsobeným koronavírusom (2019-nCoV) na Slovensku. Banská Bystrica, 23. marec 2020.
Foto: archívne, SITA/Jakub Julény

Mestské úrady okresných miest v Banskobystrickom kraji postupne informujú prostredníctvom internetu svojich obyvateľov, že počas najbližších dní budú zatvorené.

Ako informuje Mestský úrad vo Zvolene, svoje služby bude poskytovať od pondelka 26. októbra do odvolania výlučne prostredníctvom telefonických a e-mailových kontaktov.

Viac o téme: Koronavírus

Zatvorený je do 30. októbra aj Mestský úrad v Žiari nad Hronom. V nestránkovom režime je počas celého tohto týždňa aj Mestský úrad v Revúcej. Samosprávy tak reagujú na základe uznesenia vlády o zákaze vychádzania a z dôvodu príprav na celoplošné testovanie.

Osobné návštevy úradu nebudú možné. Stránkové hodiny mestského úradu sa napriek tomu nerušia, zamestnanci všetkých odborných útvarov ostávajú obyvateľom mesta k dispozícii. Kontaktovať ich môžu priamo na ich telefónnych číslach a e-mailových adresách uvedených na stránke mesta www.zvolen.sk,“ informuje zvolenská radnica.

Matrika je otvorená každý deň v prípade nahlásenia narodenia alebo úmrtia z vonkajšej strany cez okno od parkoviska,“ doplnila zase samospráva Revúcej na svojej stránke k oznamu o zatvorení.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom