Počas pandémie prišlo o prácu najviac mladých ľudí, eurokomisia sa zaviazala k zlepšovaniu ich životných šancí

Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Počas hospodárskej krízy vyvolanej pandémiou ochorenia COVID-19 patrili mladí ľudia medzi skupiny osôb, ktoré boli najviac negatívne ovplyvnené prípadnou stratou zamestnania. Vyplýva to zo správy, ktorú v utorok zverejnila Európska komisia (EK).

Zmluvy na dobu určitú

U týchto ľudí bolo zotavovanie sa zo straty zamestnania pomalšie ako u iných vekových skupín. Podľa správy eurokomisie to mohlo súvisieť s vysokým podielom zmlúv na dobu určitú a ťažkosťami pri hľadaní prvého zamestnania po ukončení školy, univerzity alebo odbornej prípravy.

Najnovšia správa má pomôcť podporiť politiku zamestnanosti a sociálnu politiku potrebnú na riešenie výziev, ktorým mladí ľudia čelia, keď sa chcú stať ekonomicky nezávislými.

Podpora mladých ľudí

EÚ chce podporovať mladých ľudí prostredníctvom série politických programov a pripravuje ďalšie iniciatívy na ich podporu.

„Mnoho mladých ľudí je vysoko vzdelaných, digitálne zručných a aktívne sa zaujímajú o ekologické problémy. To im môže pomôcť využiť príležitosti obnovy a digitálneho a zeleného prechodu. Rok 2022 je Európskym rokom mládeže, pretože Európska únia sa zaviazala počúvať mladých ľudí, podporovať a zlepšovať ich životné šance,“ povedal komisár pre pracovné miesta a sociálne práva Nicolas Schmit.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Nicolas Schmit
Firmy a inštitúcie Európska komisia (EK)