Počasie bude v nedeľu oblačné a vyskytnú sa búrky, pre tri okresy Žilinského kraja sú vydané výstrahy

Mesto Houston v americkom štáte Texas po hurikáne Harvey, ktorý sa tamojším územím počas víkendu prehnal, zasiahli rozsiahle záplavy spôsobené prudkým dažďom. V zatopených oblastiach záchranári pomohli už vyše tisíc ľuďom. V houstonskej metropolitnej oblasti platí z dôvodu prudkých povodní výnimočný stav a cestovanie v nej je takmer nemožné
Foto: archívne SITA/AP.

V nedeľu bude oblačno až zamračené, na mnohých miestach prehánky, dážď, ojedinele sa môžu vyskytnúť búrky, niekde aj intenzívne. Na juhu bude prechodne aj zmenšená oblačnosť a menej zrážok. Informuje o tom Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) na svojej stránke.

Najvyššia denná teplota dosiahne 22 až 27 stupňov Celzia, na krajnom západe, v Žilinskom kraji, na Spiši a Horehroní 17 až 22 stupňov Celzia. Teplota na horách vo výške 1 500 metrov bude 12 stupňov.

Fúkať bude slabý, na západe severný vietor s rýchlosťou dva až sedem metrov za sekundu (päť až 25 kilometrov za hodinu).

SHMÚ vydal v nedeľu ráno hydrologické výstrahy I. stupňa pre tri okresy Žilinského kraja. Dôvodom je očakávaný trvalý dážď v najbližších hodinách. Výstraha platí pre okresy Žilina, Čadca a Dolný Kubín.

„Vzhľadom na nasýtenosť povodia a pretrvávajúci dážď je predpoklad vzostupu vodných hladín na tokoch, s možnosťou dosiahnutia a prekročenia vodných stavov zodpovedajúcich stupňom povodňovej aktivity. Vývoj hydrologickej situácie bude priebežne aktualizovaný,“ varujú meteorológovia.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie SHMÚ Slovenský hydrometeorologický ústav