Počasie už lyžiarom praje, v Lomnici sa bude lyžovať za euro

Lyzovacka
Foto: SITA/Rastislav Ovšonka

POPRAD 25. januára (WEBNOVINY) – Do prevádzky spustia v sobotu v stredisku Štrbské Pleso vo Vysokých Tatrách zjazdovku Furkota.

„Stredisko Štrbské Pleso tak bude kompletne otvorené. Lyžiari budú môcť lyžovať na deviatich kilometroch upravených zjazdoviek,“ informovala Zuzana Fabianová zo spoločnosti Tatry Mountain Resorts.

Počasie v posledných dňoch umožnilo technické zasnežovanie zjazdoviek nielen na Štrbskom Plese, ale aj v Tatranskej Lomnici. Tu plánuje prevádzkovateľ strediska otvoriť v sobotu novú zjazdovku Esíčko zo Skalnatého plesa smerom na Čučoriedky a Štart. Podmienky na lyžovanie v strediskách sú dobré.

Lomnické sedlo čaká na Perinbabu

Hory, sneh, lyžiar
Foto: Facebook.com/SACR

V stredisku Tatranská Lomnica zostanú mimo prevádzky už len zjazdovka Generál a Lomnické sedlo. Zjazdovka Generál by mala byť v prevádzke už na budúci týždeň. Aj naďalej budú mimo prevádzky lyžiarske terény v Lomnickom sedle. Naša najvyššie položená zjazdovka je odkázaná výlučne na prírodný sneh. Na tejto zjazdovke je momentálne len minimum snehu. Na to, aby sa tu dalo lyžovať je potrebný približne jeden meter prírodného snehu.

Lyžiari si budú môcť v nedeľu zalyžovať v stredisku Tatranská Lomnica za jedno euro. Budú si však musieť privstať. „Každý, kto si kúpi skipas priamo v stredisku od 7:30 do 8:30, bude môcť lyžovať v Tatranskej Lomnici od 8:00 do 9:30 za jedno euro zo Skalnatého plesa až do Tatranskej Lomnice,“ uviedla Fabianová. Od soboty budú mať lyžiari v Tatranskej Lomnici k dispozícii približne deväť kilometrov zjazdoviek s dobrými podmienkami.

Liptov sa pripravuje na návrat lyžiarov

Liptov sa pripravuje na návrat lyžiarov. Ochladenie vylepšilo lyžovačku v Jasnej, opätovné spustenie vlekov chystajú na Malinom Brde a zasnežujú aj v Závažnej Porube, na Opalisku – Žiarce či v Liptovskom Jáne. „Najlepšie podmienky pre lyžovanie hlási Jasná Nízke Tatry, ktorá aj počas predchádzajúcich teplých týždňov dokázala turistom poskytnúť pocit pravej zimy. Podmienky na lyžovanie sa každým dňom zlepšujú, o čom svedčí 29 kilometrov upravených zjazdoviek rôznej obťažnosti. Lyžiari si môžu vychutnávať obe strany Chopku so 40 až 90 centimetrami snehu,“ uviedla Miroslava Korčeková z Oblastnej organizácie cestovného ruchu Malá Fatra.

Ak sa teploty budú vyvíjať podľa predpovedí, v Ski Parku Ružomberok – Malinô Brdo počítajú s opätovným otvorením strediska v priebehu budúceho týždňa. „Stane sa tak v pravý čas, keďže začiatok februára sa bude u nás niesť v znamení snežnej party s názvom Expres Snow Party. Priamo na svahu vystúpia zaujímaví umelci ako DJ EKG, EGO, Robert Burian či Polemic,“ povedal marketingový manažér strediska Tomáš Gazdarica. Na návrat turistov sa pripravujú aj v Závažnej Porube, na Opalisku – Žiarce a v Liptovskom Jáne, kde pokles teploty okamžite využili na technické zasnežovanie.

Okrem kvalitnej lyžovačky lákajú turistické strediská aj na zvýhodnené pobytové balíky. Viaceré ubytovacie zariadenia ponúkajú zľavy, ktoré sa pri rodinách s deťmi môžu vyšplhať na stovky eur. Najviac sa dá samozrejme ušetriť na viacdňových pobytoch, a to aj vďaka zľavovej karte Liptov Region Card v kombinácii s elektronickým skipasom GoPass, ktorý zároveň slúži aj ako skipas,“ dodala riaditeľka turistickej organizácie Region Liptov Darina Bartková.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Róbert Burian