Počet dolárových milionárov vo svete vzrástol takmer o 10 %, najbohatším regiónom zostáva Ázia

Milionár, miliardár
Foto: ilustračné, Thinkstock

BRATISLAVA 23. júna (WebNoviny.sk) – Počet dolárových milionárov vo svete vzrástol v minulom roku o necelých 10 % na 18,1 milióna. Ich finančný majetok sa zvýšil medziročne o 10,6 % na 70,2 bilióna dolárov.

Rast akciových trhov

V rozhodujúcej miere sa pod tieto čísla podpísala akcelerácia rastu svetovej ekonomiky a silný rast akciových trhov. Informovala o tom J&T Banka s odvolaním sa na World Wealth Report 2018 konzultačnej spoločnosti Capgemini.

Ťahúňom rastu počtu dolárových milionárov, ako aj ich majetku bol ázijsko-pacifický región, predovšetkým Čína a Japonsko, kde sa trhová kapitalizácia verejne obchodovaných firiem zvýšila agregátne o vyše štvrtinu. Najrýchlejšie rastúcu populáciu milionárov a ich bohatstva, ktoré rástli vyše 20-percentným tempom, má India.

Európa na tretej priečke

Ázia si tak už tretí rok po sebe udržala pozíciu najbohatšieho milionárskeho regiónu s najväčším počtom boháčov, ktorý zároveň najrýchlejšie rastie. Počet dolárových milionárov sa tam v porovnaní s rokom 2016 zvýšil o 12,1 % na 6,2 milióna pri raste ich majetku o necelých 15 % na 21,6 bilióna dolárov.

Počet dolárových milionárov v Severnej Amerike rástol v minulom roku o 9,9 % na 5,7 milióna pri 10,3-percentom náraste ich majetku na 19,8 bilióna dolárov. Tretie miesto v počte dolárových milionárov vo svete a veľkosti ich bohatstva si udržala Európa pri raste počtu o 7,3 % na 4,8 milióna a pri 7,8-percentnom raste ich finančných aktív.

Do roku 2025 sa bohatstvo dolárových milionárov podľa reportu dostane na 106 biliónov dolárov, čo predstavuje vyše 50-percentný nárast oproti stavu z konca minulého roka.

(1 EUR = 1,1578 USD)

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom