Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Nehoda stlp strom
Foto: Shutterstock
7. januára 2015 SprávySlovensko od SITASITA Diskusia()

Počet dopravných nehôd sa vlani zvýšil len v dvoch krajoch

BRATISLAVA 11. januára (WEBNOVINY) – Počet dopravných nehôd sa vlani zvýšil len v dvoch krajoch – v Košickom o 69 prípadov a v Trnavskom o 21.

Nitriansky kraj bol najtragickejší

Nehôd na celom Slovensku pritom ubudlo v porovnaní s rokom 2013 presne tristo. Spolu tak museli záchranári a policajti vlani zasahovať pri 13286 dopravných nehodách. Najviac sa ich stalo v Bratislavskom kraji (2385 prípadov), najmenej v najmenšom kraji – Trenčianskom (1226). Vyplýva to zo štatistík, ktoré poskytlo Prezídium Policajného zboru.

Najväčší pokles dopravných nehôd zaznamenali v Nitrianskom kraji, kde bolo nehôd medziročne o 109 menej. Nitriansky región bol však najhorší v bilancii obetí na cestách, keď na cestách tohto kraja zomrelo 51 ľudí. Spolu zahynulo vlani na našich cestách 258 osôb, čo je o 35 viac ako v roku 2013. Najviac obetí pribudlo v Nitrianskom kraji (pribudlo 30). Mŕtvych ubudlo v štyroch krajoch, najlepší výsledok má Trnavský kraj, kde bolo o sedem usmrtených menej.

Najčastejšou príčinou nehody je aj neprimeraná rýchlosť

Štatistika dopravnej nehodovosti tiež ukázala, že pri haváriách sa medziročne ťažko zranilo o 29 ľudí menej. Ťažko zranených bolo vlani 1057. Najviac takýchto prípadov bolo v Žilinskom kraji (175), najmenej v Trenčianskom (74). Ťažko zranených pribudlo v štyroch krajoch, najviac – desať – v Trnavskom kraji. Naopak, najväčší pokles zaznamenali v Košickom kraji, kde ubudlo 26 ťažko zranených.

Bilancia ľahko zranených ľudí je horšia. Medziročne vzrástol ich počet o 295, išlo spolu o 5520 prípadov. Najviac ľudí sa ľahko zranilo pri haváriách v Košickom kraji (851). Najlepšie vyšiel z tejto štatistiky Trenčiansky kraj s 530 prípadmi.

Medzi hlavné príčiny dopravných nehôd radí polícia neprimeranú rýchlosť, respektíve neprispôsobenie podmienkam na ceste, ďalej nepozornosť šoférov, napríklad pri telefonovaní.

Odporúčané články

Vlani sa stalo menej dopravných nehôd, no boli tragickejšie Polícia obvinila vodičov, jazdili pod vplyvom alkoholu

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...