Počet obetí požiaru v Londýne stúpol na tridsať, kráľovná navštívila centrum pomoci zasiahnutým

Kráľovná Alžbeta
Kráľovná Alžbeta navštívila centrum na pomoc obetiam požiaru Grenfell Tower. Foto: SITA/AP

LONDÝN 16. júna (WebNoviny.sk) – Počet potvrdených obetí stredajšieho požiaru obytnej budovy v Londýne podľa polície stúpol na 30. Veliteľ Metropolitnej polície Stuart Cundy potvrdil BBC, že jeden človek skonal v nemocnici. Zároveň sa vyjadril, že zatiaľ nie sú dôkazy, že by oheň niekto založil úmyselne. Všetkých hospitalizovaných sa im podľa jeho slov podarilo identifikovať.

Kráľovná Alžbeta II. a princ William v piatok navštívili centrum na pomoc obetiam požiaru Grenfell Tower, kde sa stretli s dobrovoľníkmi, miestnymi obyvateľmi a zástupcami komunity. Panovníčka už vo štvrtok vyjadrila sústrasť postihnutým rodinám a vzdala česť odvahe hasičov a „neuveriteľnej štedrosti“ dobrovoľníkov, ktorí ponúkajú pomoc.

Podľa Cundyho sa v čase vypuknutia požiaru v budove nachádzalo niekoľko stoviek ľudí, no dúfa, že počet mŕtvych nedosiahne trojciferné číslo. Podľa BBC je v súčasnosti 76 nezvestných.

Londýnska polícia však upozornila, že niektoré z obetí požiaru 24-poschodovej obytnej budovy možno nikdy nedokážu identifikovať a zároveň oznámila, že začala vyšetrovanie tragédie. Záchranné zložky v severnom Kensingtone už tretí deň prehľadávajú trosky, kde pátrajú po ďalších obetiach.

Požiar v Grenfell Tower nahlásili v stredu o 00:54 miestneho času (01:54 stredoeurópskeho letného času). V budove, ktorú postavili v roku 1974, sa nachádzalo 127 bytov. Podľa britských médií sa obyvatelia vežiaka, ktorý nedávno prešiel rekonštrukciou, dlhodobo sťažovali na nevyhovujúce bezpečnostné opatrenia a protipožiarnu ochranu. V piatok úrady informovali, že hospitalizovaných je stále 24 ľudí, z ktorých 12 je v kritickom stave.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Alžbeta II.kráľovná Alžbeta II.princ William