Počet obetí zemetrasenia stúpa, Amatrice navštívil prezident

Taliansko zasiahlo silné zemetrasenie, otrasy cítili aj v Ríme
Centrálnu časť Talianska zasiahlo zemetrasenie s magnitúdou 6,2, s epicentrom južne od mesta Perugia. Starosta Amatrice uviedol, že mesto utrpelo značné materiálne škody. Cesty vedúce do mesta aj z neho sú odrezané. Polovica mesta zmizla. Pod sutinami sa nachádzajú ľudia. Došlo i k zosuvom pôdy, hrozí zrútenie mosta. Otrasy bolo cítiť aj v Ríme, kde sa budovy chveli zhruba 20 sekúnd. (24. august 2016) Foto: SITA/AP

ASCOLI PICENO 27. augusta (WebNoviny.sk) – Počet obetí stredajšieho zemetrasenia v Taliansku stúpol na 290, informovala v sobotu agentúra DPA s odvolaním sa na úrad civilnej ochrany.

Úrad ešte ráno informoval o 284 mŕtvych. Najnovšie obete zaregistrovali v mestečku Amatrice, kde sa tak počet mŕtvych vyšplhal na 230. V obci Arquata del Tronto registrujú 49 obetí, v obci Accumoli 11.

Obrazom: Taliansko zasiahlo silné zemetrasenie, otrasy cítili aj v Ríme

Taliansky prezident Sergio Mattarella navštívil v sobotu mestečko Amatrice. Informovala o tom agentúra AP. Prezidenta sprevádzal starosta Amatrice Sergio Pirozzi, ktorý mu ukázal rozsah škôd. Mattarella sa stretol aj so záchranármi a poďakoval sa im za úsilie, ktoré vynakladajú pri hľadaní ľudí uväznených pod troskami domov.

V Taliansku je v sobotu štátny smútok a uskutoční sa aj štátny pohreb pre niektoré z obetí zemetrasenia. Omša za obete z mestečka Arquata del Tronto sa uskutoční v telocvični v meste Ascoli Piceno a bude ju celebrovať biskup Giovanni D’Ercole. Zúčastní sa na nej aj prezident Mattarella.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Sergio Mattarella