Počet obetí zemetrasenia v Taliansku stúpol na 281

Taliansko zasiahlo silné zemetrasenie, otrasy cítili aj v Ríme
Centrálnu časť Talianska zasiahlo zemetrasenie s magnitúdou 6,2, s epicentrom južne od mesta Perugia. Starosta Amatrice uviedol, že mesto utrpelo značné materiálne škody. Cesty vedúce do mesta aj z neho sú odrezané. Polovica mesta zmizla. Pod sutinami sa nachádzajú ľudia. Došlo i k zosuvom pôdy, hrozí zrútenie mosta. Otrasy bolo cítiť aj v Ríme, kde sa budovy chveli zhruba 20 sekúnd. (24. august 2016) Foto: SITA/AP

RÍM 26. augusta (WebNoviny.sk) – Počet ľudí, ktorí zahynuli v dôsledku stredajšieho zemetrasenia s magnitúdou 6,2 v strednom Taliansku, stúpol na 281. Informáciu v piatok priniesla tlačová agentúra DPA s odvolaním sa na taliansky úrad civilnej ochrany Protezione Civile.

Bilancia mŕtvych tak vzrástla oproti posledným informáciám o štyroch. Úrad civilnej ochrany poskytol údaje o troch z obcí, zasiahnutých ničivým zemetrasením: 221 ľudí zahynulo v mestečku Amatrice, 49 v obci Arquata del Tronto a 11 v obci Accumoli.

Zemetrasenie s magnitúdou 6,2 nastalo v stredu nadránom o 03.36 h SELČ, 76 kilometrov juhovýchodne od Perugie, vo veľmi malej hĺbke okolo päť kilometrov pod povrchom zeme. Bezprostredne po zemetrasení nasledovalo ešte nadránom vyše 50 dotrasov, najsilnejší mal magnitúdou 5,4.

Medzičasom zaznamenali seizmológovia v postihnutej oblasti viac ako 1000 dotrasov – doposiaľ posledný z nich s magnitúdou 4,8 postihol dnes mestečko Amatrice, kde zahynulo viac ako 200 ľudí.

Obrazom: Silné zemetrasenie v Taliansku

V pátraní po preživších pracuje v postihnutej oblasti približne 4300 záchranárov. Úrad civilnej ochrany na tlačovej konferencii v Ríme tiež oznámil, že z trosiek vytiahli doposiaľ 238 živých ľudí, pričom 388 osôb bolo prevezených do nemocníc a približne 2500 ľudí prišlo v dôsledku zemetrasenia o domov. Správu priniesla tlačová agentúra DPA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom