Aktualizované: Obetí zrážky lodí na Dunaji pribudlo, telo našli 21 kilometrov od miesta nehody

potápači, Dunaj, Budapešť
Foto: ilustračné, SITA/AP.
  • aktualizované 7. júna 17:26

BUDAPEŠŤ 7. júna (WebNoviny.sk) – Počet mŕtvych v dôsledku minulotýždňovej zrážky dvoch lodí na Dunaji v Budapešti stúpol na 19. Najnovšie našli v Budapešti telo jednej ženy z Južnej Kórey. Približne 21 kilometrov od miesta nehody objavili pozostatky maďarského člena posádky.

Predtým polícia informovala, že v Budapešti našli telá dvoch mužov z Južnej Kórey. Jedno sa nachádzalo približne tri kilometre od Margitinho mosta, pričom druhé šesť kilometrov od tohto miesta. Osem juhokórejských turistov a jeden člen posádky sú stále nezvestní.

Loď Hableány s juhokórejskými turistami na palube sa potopila minulú stredu večer pri budapeštianskom Margitinom moste po kolízii s výletnou loďou Viking Sigyn. Sedem osôb sa podarilo zachrániť.

Pri Margitinom moste v piatok začali prípravné práce pred operáciou, počas ktorej zdvihnú nad hladinu potopenú loď. K miestu, kde sa potopila, v piatok dorazil obrovský žeriav, ktorý sa ju pokúsi vytiahnuť nad hladinu.

Loď vytiahnu v sobotu alebo nedeľu. V piatok začali pod loďou upevňovať laná a pripravovať ďalšie záležitosti, ktoré sú potrebné pre jej vytiahnutie. Tieto prípravy budú podľa záchranárov trvať ďalší deň alebo dva.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom