Počet poberateľov sociálnych dávok sa mierne znížil

Peniaze, euro
Foto: SITA/Marián Peiger

BRATISLAVA 21. júna (WEBNOVINY) – Počet poberateľov dávky v hmotnej núdzi v máji mierne klesol. Na konci minulého mesiaca dostávalo sociálne dávky 187 tis. osôb, čo bol v porovnaní s koncom apríla pokles o 0,4 tis. ľudí.

Medziročne sa počet poberateľov týchto dávok v máji zvýšil o 2,7 tis. osôb. Na dávky v hmotnej núdzi bolo po zohľadnení ostatných členov rodiny celkovo odkázaných 364,5 tis. osôb, čo je 6,74 % z celkového počtu obyvateľov na Slovensku. Vyplýva to z údajov Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny SR.

Najväčší podiel ľudí poberajúcich dávky v hmotnej núdzi na celkovom počte obyvateľov daného regiónu bol minulý mesiac už tradične v okresoch Revúca, Rimavská Sobota a Rožňava. V okrese Revúca išlo takmer o 9,8 tis. ľudí, čo tvorí 24,3 % z počtu obyvateľov tohto okresu.

Okres Rimavská Sobota vykázal ku koncu mája 18,8 tis. ľudí odkázaných na sociálne dávky. Išlo o 22,18 % z celkového počtu obyvateľov tohto okresu. V okrese Rožňava bolo 19,27 % ľudí, ktorí žili zo sociálnych dávok, čo zodpovedá 12,2 tis. sociálne odkázaným osobám.

Najmenej sociálne odkázaných ľudí je tradične v bratislavských okresoch. Na konci minulého mesiaca bolo v piatich bratislavských okresoch na dávky v hmotnej núdzi odkázaných od 0,56 % po 0,96 % ich obyvateľov. Medzi tieto okresy sa včlenil len okres Senec, kde bolo na konci mája v hmotnej núdzi 0,95 % obyvateľov.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom