Počet poberateľov sociálnych dávok sa mierne znížil

Nezamestnanosť
Foto: Shutterstock

BRATISLAVA 22. augusta (WEBNOVINY) – Počet poberateľov dávky v hmotnej núdzi v júli mierne klesol. Na konci minulého mesiaca dostávalo sociálne dávky 185,4 tis. osôb, čo bol v porovnaní s koncom júna pokles o 0,4 tis. ľudí.

Medziročne sa počet poberateľov týchto dávok v júli zvýšil o 3,6 tis. osôb. Na dávky v hmotnej núdzi bolo po zohľadnení ostatných členov rodiny minulý mesiac celkovo odkázaných 361,2 tis. osôb, čo je 6,68 % z celkového počtu obyvateľov na Slovensku.

Vyplýva to z údajov Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny SR.

Najväčší podiel ľudí poberajúcich dávky v hmotnej núdzi na celkovom počte obyvateľov daného regiónu bol minulý mesiac už tradične v okresoch Revúca, Rimavská Sobota a Rožňava. V okrese Revúca išlo takmer o 9,8 tis. ľudí, čo tvorí 24,21 % z počtu obyvateľov tohto okresu.

Okres Rimavská Sobota vykázal ku koncu júla 18,7 tis. ľudí odkázaných na sociálne dávky. Išlo o 22,06 % z celkového počtu obyvateľov tohto okresu. V okrese Rožňava bolo 19,06 % ľudí, ktorí žili zo sociálnych dávok, čo zodpovedá 12 tis. sociálne odkázaným osobám.

Najmenej sociálne odkázaných ľudí je tradične v bratislavských okresoch. Na konci minulého mesiaca bolo v piatich bratislavských okresoch na dávky v hmotnej núdzi odkázaných od 0,56 % po 1 % ich obyvateľov. Medzi tieto okresy sa včlenil len okres Senec, kde bolo na konci júla v hmotnej núdzi 0,96 % obyvateľov.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom