Počet Slovákov poberajúcich dávku v hmotnej núdzi vzrástol

Prešov začal rozdávať múku a cestoviny
Mesto Prešov sa dnes zaradilo medzi malý počet samospráv, ktoré sa v týchto dňoch aktívne zapájajú do európskeho programu potravinovej pomoci v spolupráci s Potravinovou bankou Slovenska. Pomoc je určená osobám v núdzi a znevýhodneným občanom, ktorí sa ocitli v nepriaznivej sociálnej situácii. Pomoc spočíva v distribúcii základných potravín zdarma - pšeničnej hladkej múky a bezvaječných cestovín. Foto: SITA/Viktor Zamborský

BRATISLAVA 26. mája (WEBNOVINY) – Počet poberateľov dávky v hmotnej núdzi v apríli vzrástol.

Na konci minulého mesiaca sociálne dávky dostávalo 187,3 tis. osôb, čo bol v porovnaní s koncom marca nárast o 2,1 tis. ľudí. Medziročne sa počet poberateľov týchto dávok v apríli zvýšil o 1,2 tis. osôb.

Na dávky v hmotnej núdzi bolo po zohľadnení ostatných členov rodiny celkovo odkázaných 365,1 tis. osôb, čo je 6,75 % z celkového počtu obyvateľov na Slovensku. Vyplýva to z údajov Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny SR.

Najväčší podiel ľudí poberajúcich dávky v hmotnej núdzi na celkovom počte obyvateľov daného regiónu bol minulý mesiac už tradične v okresoch Revúca, Rimavská Sobota a Rožňava. V okrese Revúca išlo takmer o 9,8 tis. ľudí, čo tvorí 24,29 % z počtu obyvateľov tohto okresu.

Okres Rimavská Sobota vykázal ku koncu apríla 18,8 tis. ľudí odkázaných na sociálne dávky. Išlo o 22,17 % z celkového počtu obyvateľov tohto okresu. V okrese Rožňava bolo 19,34 % ľudí, ktorí žili zo sociálnych dávok, čo zodpovedá 12,2 tis. sociálne odkázaným osobám.

Najmenej sociálne odkázaných ľudí je tradične v bratislavských okresoch. Na konci minulého mesiaca bolo v piatich bratislavských okresoch na dávky v hmotnej núdzi odkázaných od 0,54 % po 0,97 % ich obyvateľov. Medzi tieto okresy sa včlenil len okres Senec, kde bolo na konci apríla v hmotnej núdzi 0,96 % obyvateľov.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom