Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Štrajk učiteľov
Plagát informujúci o štrajku učiteľov na vchodových dverách zatvoreného Gymnázia Metodova v prvý deň neobmedzeného štrajku učiteľov. Bratislava, 25. január 2016. Foto: SITA/Marko Erd
3. februára 2016 SprávySlovensko od SITASITA Diskusia()

Počet zapojených škôl do štrajku sa znížil

BRATISLAVA 3. februára (WebNoviny.sk) – V Prešovskom a Nitrianskom kraji už nie je zatvorená ani jedna škola, vyplýva to z aktuálnych informácií ministerstva školstva.

Počet zapojených škôl do štrajku sa tak znížil, agentúru SITA informovala hovorkyňa rezortu školstva Beáta Dupaľová Ksenzsighová. V stredu už podľa nej nebolo zatvorené ani jedno percento slovenských škôl. Z celkového počtu 6 724 ich neučilo 47, čo je 0,70 percenta, priblížila. V Bratislavskom kraji štrajkovalo v utorok 2. februára 19 škôl, v stredu ich bolo 13, v Banskobystrickom kraji počet zatvorených škôl klesol oproti utorku z 12 na 10.

Obrazom: Štrajk učiteľov

Štrajk učiteľov sa začal v pondelok 25. januára. Slovenská komora učiteľov a tiež Iniciatíva slovenských učiteľov vládu žiadajú, aby legislatívnymi opatreniami zabezpečila zvýšenie tarifných platov všetkých pedagogických a odborných zamestnancov v regionálnom školstve od 1. januára 2016 o 140 eur. Od 1. januára 2017 následne žiadajú ďalšie zvýšenie o 90 eur.

Ďalšou požiadavkou je zvýšenie rozpočtov ministerstva školstva a ministerstva vnútra na rok 2016 o 400 miliónov eur s cieľom vyrovnať existujúce rozdiely vo vybavenosti škôl didaktickými prostriedkami.

Poslednou požiadavkou je, aby vláda prijala novelu zákona o pedagogických zamestnancoch a odborných zamestnancoch, ktorou by opätovne zaviedla možnosť získavať kredity overením kompetencií, zrušila sedemročnú obmedzenú platnosť kreditov a obnovila možnosť získavať kredity za rozširujúce štúdium, štúdium v zahraničí a tvorivé aktivity.

Odporúčané články

Vláda neriešila problémy v školstve, myslí si polovica ľudí Akademický senát vyzýva vedenie UK k podpore štrajkujúcich

Témy

Diskusia

Mstislav Ďumbier Štrajkujúca učiteľka pri voľbách dňa 5.3.2016 - prichádza do volebnej miestnosti, sťažuje si, ako treba urobiť poriadok, odstrániť doterajšie pomery, ... A za plentou sama pre seba - ej, veď ktože mi to za posledné štyri roky zvýšil plat o... učiteľ V rokoch 2012, 2013, 2014, 2015 rástli platy učiteľov o 5% ročne pričom platy v hospodárstve rasti za ten čas o 2,5% ročne. V roku 2010 rástli platy učiteľov o 1,7% v roku 2011 ani nerástli a to vládla pravica.... nadacia Na základe správy, ktorú je možné si prečítať na ich stránke predstavovali príjmy slovenských nadácií v roku 2005 sumu 1 137 980 143 Sk. (viac ako jedna miliarda) a v porovnaní s rokom 2004 stúpli tieto príjmy o 58 927... zamestnanec Igor, ty sám si pred nedávnom povedal svojim zamestnanom, ktorí ťa označili za hnusnú hyenu a ktorí odmietli na tvoj rozkaz hlasovať za rapídne zníženie platov (donútil si ich si odhlasovať pokles zo 6OO na 168 eur!!, spomínaš si?), že... ivko Pravičáci si myslia, že všetci kradnú ako Chren a Švejna pomocou zlodejskej firmy ako Hayerk-consulting, ktorá za poradenstvo obciam a mestám vytunelovala milióny € tak, že to isté dielo podvodne predávala každému ako osobitne zhotovené autorské dielo.
Zobraziť celú diskusiu

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...