Pochod Hrdí na rodinu bude v Bratislave v rovnaký deň ako Dúhový PRIDE

Anton Chromík
Anton Chromík. Foto: archívne, SITA/Ján Slovák.

BRATISLAVA 3. júla (WebNoviny.sk) – Príď posvietiť! je motto 7. ročníka pochodu Hrdí na rodinu. Poslaním akcie, ktorú organizujú Anton Chromík a občianske združenie Pastor bonus, je poďakovať rodičom, starým rodičom za ich obetavú lásku a vyjadriť im úctu, že nám svojím životom a príkladom odovzdali veľké dobro, ktoré je ukryté v hodnote prirodzenej rodiny.

Agentúru SITA o tom informoval člen služobného tímu Spoločenstva Dobrého pastiera Marek Nikolov. Pochod sa uskutoční v sobotu 14. júla o 14:30 na Hodžovom námestí v Bratislave. Tak ako v uplynulých rokoch, konať sa bude v rovnaký deň ako Dúhový PRIDE.

Vzťah ženy a muža sa relativizuje

Ako v tlačovej správe konštatoval Nikolov, ešte pred pár rokmi bola vo svete rodina založená manželstvom muža a ženy s jej výnimočným postavením v spoločnosti samozrejmosťou.

„Dnes sa v krajinách západu, ako aj v niektorých slovenských mienkotvorných médiách, hodnota vzťahu muža a ženy relativizuje a degraduje sa dobro, ktoré je takýto rodinný vzťah schopný generovať pre celú spoločnosť. V západných krajinách chýba osobná skúsenosť s tyraniou a obmedzovaním osobných slobôd komunistickou ideológiou, ako máme my na Slovensku, kde pre iný ako štátny názor boli v 50-tych rokoch minulého storočia politicky či ideologicky nepohodlní ľudia väznení, mučení a niektorí odsúdení na smrť. Bez pevného hodnotového ukotvenia sú ideály ako nediskriminácia, rovnosť, a sloboda len bezobsažné pojmy, ktoré v konečnom dôsledku môžu viesť k inštitucionalizácii diskriminácie, nerovnosti a neslobody,“ uviedol.

Výzva na zapojenie sa do živej reťaze

Skúsenosti z iných krajín, podľa organizátorov, svedčia o tom, že registrovaným partnerstvom alebo adopciou detí sa požiadavky LGBTI hnutia nekončia.

„Máme v srdci žehnajúci postoj k transrodovo či homosexuálne cítiacim ľudom a sme proti akýmkoľvek prejavom nenávisti či posmechu voči týmto osobám. Zároveň však veríme, že človek je povolaný vo svojom dozrievaní svoju pohlavnú identitu prijať a zvnútorniť ako danosť a že nie je predmetom jeho ľubovôle,“ uvádzajú organizátori, ktorí si želajú, aby na Slovensku či inde vo svete neboli deti a mladí ľudia štátnou mocou a školskou výchovou mätení a zavádzaní vo výbere pohlavnej či rodovej identity.

Organizátori pochodu vyzývajú záujemcov, aby si obliekli červené tričká a zapojili sa do živej reťaze, ktorá vyštartuje z Hodžovho námestia a smerovať bude na Námestie slobody pred Úrad vlády SR. Bližšie informácie sú na stránke www.hrdinarodinu.sk.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Anton Chromík