Pochovali Ivetu Bartošovú, jej rodina na obrade chýbala

Iveta Bartošová
Česká speváčka Iveta Bartošová na tlačovej besede pred pripravovaným slovenským turné. Bratislava, 15. august 2008. Foto: SITA/Peter Maďar

BRATISLAVA 12. mája (WEBNOVINY) – Zosnulú českú speváčku Ivetu Bartošovú dnes v pražských Strašniciach pochovali. Ako sa očakávalo, 17-ročný syn Artur sa na poslednej rozlúčke nezúčastnil. Neprišli ani Bartošovej matka Svatava, sestra Ivana a brat Lumír, ktorí požadovali pohreb vo Frenštáte pod Radhoštěm, kde interpretka vyrastala.

Obrad mal na starosti manžel zosnulej Josef Rychtář. Ten najal ochranku, ktorá mohla do siene púšťať len vyvolených ľudí. Pred krematóriom sa neobjavili žiadne známe osobnosti, s výnimkou bývalého SuperStaristu Jana Bendiga, ktorého však dovnútra nepustili.

Obrazom: Speváčka Iveta Bartošová (†48) si vzala život

Známej speváčke prišlo vzdať česť aj niekoľko fanúšikov a fanúšičiek, medzi ktorými bol aj Zdeněk Macura. Na mieste bola tiež sanitka, asistovala aj polícia. Počas smútočného obradu zaznelo niekoľko skladieb Ivety Bartošovej, medzi ktorými bola tiež pieseň Dej mi ruku.

Odporúčame aj:

Rodina Ivety Bartošovej údajne nepríde na jej pohreb

Iveta Bartošová (†48) spáchala samovraždu, skočila pod vlak

Osobnosti reagovali na tragickú smrť Ivety Bartošovej (†48)

Obrazom: Bartošová (†48) začala kariéru v talentovej súťaži

Lásky Ivety Bartošovej (†48) boli krátke a intenzívne

Video: Rychtář a Macura sa pobili pred Bartošovej domom

Iveta Bartošová (†48) zanechala manželovi list na rozlúčku a obraz

Bartošová (†48) prosí v liste na rozlúčku syna o odpustenie

Rychtář vybral šaty pre Bartošovú do rakvy, farbou šokoval

Bartošovej rodina nepríde na pohreb organizovaný Rychtářom

Bartošová pred tragédiou nepila, polícia má výsledky pitvy

Pohreb Ivety Bartošovej bude súkromný, Rychtář vyvesil parte

Bartošovej rodina reaguje na parte, s Rychtářom sa nedohodli

Iveta Bartošová

sa narodila 8. apríla 1966 v Čeladnej. Hudobnú kariéru odštartovala vďaka talentovej súťaži v roku 1983, kde sa spoznala s Petrom Sepéšim, ktorý bol jej partnerom a tiež spolu vystupovali. Sepéši však v roku 1985 zomrel pri nehode.

Bartošová následne začala pôsobiť ako sólová speváčka, celkovo vydala sedemnásť albumov a účinkovala v ôsmich muzikáloch. Ako herečka sa predstavila aj vo filmoch ako Svadba upírov (1993) alebo Posledný výkrik (2012). S Rychtářom začala chodiť po tom, ako stroskotal jej vzťah s Talianom Domenicom Martuccim. Predtým bola vydatá za herca Jiřího Pomejeho, s ktorým sa rozviedla v októbri 2010. Posledný raz vydýchla v utorok 29. apríla po tom, ako ju približne o 11:30 zrazil v pražskej Uhříněvsi vlak, pričom pravdepodobne šlo o samovraždu.

Informácie pochádzajú z webstránok www.idnes.cz, www.blesk.cz a z archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Iveta Bartošová