Pochovali prvého z islamistov, ktorí útočili v Paríži

Bataclan
Bataclan bol jedným zo šiestich terčov útokov, ktoré teroristické komandá podnikli minulý piatok večer v Paríži a na predmestí Saint-Denis. O život pri nich prišlo najmenej 129 ľudí a ďalších vyše 350 ich je zranených. Foto: SITA/AP

LA COURNEUVE 27. decembra (WebNoviny.sk) – Samy Amimour, jeden z páchateľov krvavých útokov islamistov v Paríži z 13. novembra, bol na Štedrý deň pochovaný na parížskom predmestí La Courneuve. Na neverejnom pohrebe sa zúčastnila len hŕstka ľudí, informoval dnes nedeľník Journal du Dimanche.

Dvadsaťosemročný Amimour je prvým pochovaným z ôsmich teroristov, ktorí vo francúzskej metropole zabili 130 ľudí a vyše 350 spôsobili zranenia. Zároveň bol jedným z troch islamistov, ktorí vtrhli na koncert v klube Bataclan a zastrelili tam 90 ľudí.

Telá zvyšných siedmich útočníkov sa podľa nedeľníka stále nachádzajú v ústave súdneho lekárstva v Paríži. Na úteku a medzinárodne hľadaní sú naďalej dvaja teroristi: 26-ročný Salah Abdeslam, brat jedného zo samovražedných atentátnikov, ktorý sa vyhodil do vzduchu pred kaviarňou, ako aj 30-ročný Mohamed Abrini.

Obrazom: Teroristické útoky v Paríži

Amimour je pochovaný v jednom z niekoľkých stovák moslimských hrobov na cintoríne v La Courneuve, čo má maximálne sťažiť jeho nájdenie. Vo Francúzsku je možné pochovať ľudí bez osobitného povolenia na miestach, kde žili alebo zomreli.

Amimour sa narodil a vyrástol v Drancy na severovýchode metropolitnej oblasti Paríža, ktoré susedí s La Courneuve. Po svojej radikalizácii v roku 2014 odišiel do Sýrie, odkiaľ sa vrátil do Francúzska vykonať útoky.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Salah Abdeslam