Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
IBM Mikuláš pre deti z Handlovej
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
IBM Mikuláš pre deti z Handlovej
7. 12. 2010 10:55 EkonomikaHandlováEkonomika z lokality Handlová od Webnoviny.skSITA Diskusia

Počítač pre najmenších

BRATISLAVA 7. decembra (WBN/PR) – K tohtoročnej predvianočnej atmosfére v Materskej škole v Handlovej na Ulici SNP prispela aj spoločnosť IBM Slovensko. V rámci mikulášskej nádielky obdarovala škôlkarov počítačovou zostavou KidSmart, podporujúcou vzdelávanie detí vo veku od 3 do 7 rokov.

IBM, vďaka vzájomnej spolupráci s Hornonitrianskymi baňami Prievidza, ktorú rozvíjajú už od roku 2006, nadviazala na minuloročnú aktivitu baníkov, ktorí škôlkarov pred rokom prekvapili zaujímavým darčekom – tromi netbookmi, ktoré im umožnili kresliť si, hrať sa na počítači a prostredníctvom internetu spoznávať oblasti, ktoré ich zaujímajú.

Tri triedy škôlkárov na Ulici SNP po roku už zručne obsluhujú netbooky, deti z poslednej štvrtej triedy si zručnosť vyskúšajú už tiež. Občianske združenie Na pomoc sirotám a vdovám, ktorého zakladateľom sú Hornonitrianske bane Prievidza, im v rámci mikulášskej besiedky včera darovalo posledný chýbajúci netbook. Práve túto škôlku navštevuje osirelé dievčatko, ktoré stratilo otca pri minuloročnom banskom nešťastí v Handlovej.

Hornonitrianske bane Prievidza považujú podporu talentu a vzdelávania detí za prirodzenú súčasť svojich verejných aktivít. Deti z Materskej školy na Ulici SNP v marci minulého roka v rámci projektu „Poznaj dary Zeme“ navštívili baňu Handlová a sfárali do podzemia, aby spoznali banícku prácu.

V roku 2010 darovala spoločnosť IBM Slovensko materským školám po celom Slovensku v rámci projektu KidSmart Early Learning ďalších 26 výukových zostáv, čím sa ich celkový počet zvýšil na 130. Pri výbere partnerských predškolských zariadení sa v tomto roku venovali osobitú pozornosť lokalitám, ktoré sa stali obeťami tohtoročných záplav ako napríklad Handlová, Jakubany alebo Kežmarok. „Spoločnosti IBM Slovensko má príležitosť týmto spôsobom aspoň čiastočne pomôcť a podporiť postihnuté oblasti,“ povedal generálny riaditeľ IBM Slovensko Roman Brestovanský pri slávnostnom odovzdaní zostavy materskej škole v Handlovej, ktorú navštevuje mnoho detí baníkov z Hornonitrianskych baní.

„Výhodou tejto zostavy je, že deti sa nielen učia ako správne pracovať s počítačom, ale postupne zdokonaľujú svoje sociálne zručnosti. Zlepšujú sa aj v komunikácii a v spolupráci s ostatnými deťmi,“ zdôraznila Marcela Jakubíková, riaditeľka Materskej školy na ulici SNP 27 v Handlovej.

Práca s počítačom je dnes samozrejmou a prirodzenou súčasťou nášho každodenného života. Predovšetkým u detí v predškolskom veku je však dôležité vypestovať správne návyky a budovať ich IT gramotnosť, aby počítač nebrali len ako ďalšiu hračku. Spoločnosť IBM preto vypracovala špeciálny projekt KidSmart Early Learning, ktorý integruje informačno-komunikačné technológie do predškolského vzdelávania a pomáha predškolským pedagógom integrovať informačno-komunikačné technológie do vzdelávacieho procesu správnym spôsobom. Projekt sa stretol s pozitívnou odozvou aj na Slovensku, kde bol v spolupráci s bratislavskou mestskou časťou Nové Mesto po prvý raz implementovaný v roku 2007 a odvtedy kontinuálne pokračuje.

Zostavu tvorí osobný počítač umiestnený vo farebnom plastovom domčeku, ktorý bol ergonomicky prispôsobený s prihliadnutím na bezpečnostné a zdravotné aspekty vývoja detí v predškolskom veku. V zostave je predinštalovaný vzdelávací softvér, ktorý umožňuje deťom vo veku 3-7 rokov rozvíjať základné znalosti z matematiky, prírodných vied a kreatívneho myslenia súčasne so získavaním jazykových znalostí v angličtine, nemčine, španielčine či francúzštine. Škôlkari maju k dispozícii päť predinštalovaných softvérových titulov: Knihomoľovo, Mudrlantovo, Časopriestorovo, Matematikovo a Výmyselníkovo. Okrem samotného darovania počítačových zostáv zrealizovala spoločnosť IBM sériu školení, prostredníctvom ktorých naučila predškolských pedagógov správnym spôsobom integrovať informačno-komunikačné technológie do vzdelávacieho procesu.

Odporúčané články

Poplatky za škôlku v Nitre sa zvýšia, rodičia detí mimo mesta zaplatia viac než trojnásobok IBM Think Summit Bratislava: Firmy očakávajú boom využívania umelej inteligencie. Už v najbližších rokoch

Neprehliadnite

Tigrica ušla z národného parku a unavená prespala celý deň v posteli vystrašeného Inda Video: Bezpečne a v limite, Sagan aj na zadnom kolese splnil v 13. etape Tour de France misiu Čaputová by nemala zasahovať do vnútorných problémov iných štátov, podľa Danka môže poškodiť vzťahy Glosa: Silikónové implantáty by nemali byť dôvodom na preukaz ŤZP Gál rozhodol o nevyhostení Vinogradova, podľa právnikov to môže spôsobiť medzinárodnú blamáž Prezidentka Čaputová rozumie túžbam komunity LGBTI, zároveň chápe aj obavy o stav rodín

Témy

Diskusia

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z Webnoviny.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X