Pod Grigom a Hippom sa trasú stoličky, spomína sa Ján Kozák

Slováci sa pripravujú na Lichtenštajnsko
Zľava: Tréneri slovenskej futbalovej reprezentácie Michal Hipp a Stanislav Griga počas tréningu po zraze futbalovej reprezentácie SR pred zápasom kvalifikácie na MS 2014 v Lichtenštajnsku. Senec, 3. jún 2013. Foto: SITA/Marián Peiger

BRATISLAVA 11. júna (WEBNOVINY) – Po remíze slovenskej futbalovej reprezentácie na pôde Lichtenštajnska v piatkovom zápase kvalifikácie o postup na majstrovstvá sveta 2014 do Brazílie je poriadne nahnutá stolička koučov mužstva Stanislava Grigu a Michala Hippa.

O osude trénerskej dvojice by sa malo rozhodnúť na štvrtkovom zasadnutí výkonného výboru Slovenského futbalového zväzu. Griga s Hippom prišli k reprezentácii v pozícii rovnocenných partnerov vlani v máji.

Zo Švédska prevzatý model s dvoma hlavnými trénermi však podľa mnohých fanúšikov i odborníkov stroskotal a vyvrcholil blamážou v Lichtenštajnsku.

Nemal som pocit, že hráči vnímajú fakt, že nehrajú len za seba, ale aj za Slovensko. Majú kvalitu, ale musia ju potvrdzovať na ihrisku a nikde inde,“ zareagoval pre večerné športové spravodajstvo Jednotky RTVS Ján Kozák starší.

Práve meno kormidelníka MFK Košice sa spomína medzi prípadnými nástupcami Grigu s Hippom. Ján Kozák st. pred týždňom podpísal v druhom najväčšom meste Slovenska zmluvu na ďalšie dva roky.

Dobre sa to počúva, keď je o človeka záujem. Každý kouč sa chce dostať čo najvyššie. Reprezentácia je vrcholom práce každého trénera,“ uviedol pre RTVS Ján Kozák st. V prípade ponuky zo Slovenského futbalového zväzu by nad ňou uvažoval: „Je to vážna vec, veľká zodpovednosť, nedá sa rozhodnúť z jedného dňa na druhý.“

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ján KozákJán Kozák st.Michal HippStanislav Griga
Firmy a inštitúcie Slovenská futbalová reprezentácia