Pod petíciou za zachovanie spojov v Myjave je 2 000 podpisov

Vlak

TRENČÍN 16. februára (WEBNOVINY) – Petíciu za zachovanie železničného spojenia Myjava – Vrbovce a proti obmedzeniu vlakovej dopravy Myjava – Nové Mesto nad Váhom podpísalo v Myjave 2 093 ľudí.

Na 154 petičných hárkoch boli podpisy obyvateľov z celého podjavorinského a kopaničiarskeho regiónu. Formou podpornej petície sa k akcii pridali aj obce Brestovec a Poriadie. Dnes hárky odovzdajú petičnému výboru na konečné spracovanie, aby ich mohli následne zaslať Ministerstvu dopravy. Hovorca Myjavy Marek Hrin hodnotí akciu ako úspešnú. „Na to, že sme na to mali ani nie týždeň, sa do akcie zapojilo dosť ľudí,“ uviedol. Celú akciu inicioval starosta obce Višňové Jaroslav Bača.

Vo štvrtok 17. februára bude v Myjave ďalšie stretnutie občanov k rušeniu železničného spoja. Chýbať by tu nemali zástupcovia samospráv predmetného spádového územia Slovenska a Čiech, železničiarskych odborových zväzov, Trenčianskeho samosprávneho kraja i železničných spoločností. Podobné stretnutie už pred týždňom zorganizovali v obci Višňové. Na diskusií o dopade prípadného zrušenia železničného spoja prišlo asi 130 ľudí, chýbali však pozvaní predstavitelia štátnych železničných spoločností.

Myjavský región už od začiatku vníma úvahy o zrušení spoja medzi Myjavou a Vrbovcami veľmi negatívne. Okrem diskusie vo Višňovom a petičnej akcie spísali starostovia miest a obcí, ktoré ležia na dotknutej trati, výzvu proti zrušeniu spoja. Zaslali ju generálnym riaditeľstvám železničných spoločností, ministerstvu dopravy i Trenčianskemu samosprávnemu kraju.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom