Podbrezová oslavuje historický postup medzi slovenskú elitu

ŽP Šport Podbrezová
Futbalisti Podbrezovej v predchádzajúcich dvoch sezónach skončili tesne za postupovými bránami - druhí. Foto: facebook.com - FO ŽP Šport Podbrezová

BRATISLAVA 3. mája (WEBNOVINY) – Futbalisti ŽP Šport Podbrezová si na druhý pokus v sezóne 2013/2014 zabezpečili v predstihu prvenstvo v II. lige a tým aj účasť v nastávajúcom ročníku Corgoň ligy.

„Železiari“ zvíťazili v sobotňajšom dueli 29. kola na ihrisku Šamorína 2:0 a oslavujú historický postup medzi slovenskú elitu. Podbrezová má na čele klasifikácie 70 bodov a pred druhým Prešovom, ktorý prehral v Šali 0:2, nepreklenuteľný 17-bodový náskok.

Postúpili na tretí pokus

Podbrezovčanom sa ich úsilie o naplnenie corgoňligového sna podarilo zrealizovať na tretí pokus: v predchádzajúcich dvoch sezónach totiž skončili tesne za postupovými bránami – druhí.

V ročníku 2011/2012 mali šesťbodové manko na TJ Spartak Myjava (65, resp. 71 bodov), v ostatnej dokončenej sezóne 2012/2013 zaostali hráči ŽP Šport za víťazným tímom FK DAC 1904 Dunajská Streda o štyri body (61, resp. 65 bodov).

Po jeseni mali na čele šesťbodový náskok

Futbalisti Podbrezovej prezimovali po 20 odohraných kolách jesene na čele poradia II. ligy so šesťbodovým náskokom pred Bardejovom (45, resp. 39), na jar svoju dominanciu ešte zvýraznili. Hráči ŽP Šport v deviatich jarných vystúpeniach dokázali osemkrát zvíťaziť, raz remizovali (19. apríla v Bardejove 0:0) pri skóre 13:2.

Neinkasovali už v šiestom stretnutí po sebe. V doterajších 29 dueloch inkasovali iba 14 gólov, naopak nastrieľali ich až 51. Kouč Jaroslav Kentoš sa môže oprieť o viacerých skúsených a ostrieľaných hráčov: v podbrezovskom kádri figurujú napríklad Vratislav Greško, Blažej Vaščák, Michal Pančík, Ján Gajdošík či dvojica brankárov Jozef Hanák, Juraj Baláž.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jaroslav KentošVratislav Greško
Firmy a inštitúcie ŽP Šport Podbrezová