Podbrezová zdolala Slovan, Ružomberok s Trnavou nerozhodne

Podbrezová pripravila Slovanu prvú prehru v sezóne
Jaroslav Kostelný (vľavo chrbtom) a Ján Krivák (vpravo), obaja z ŽP Šport Podbrezová a Mitchell Stuart Schet (uprostred) z ŠK Slovan Bratislava počas zápasu 3. kola jesennej časti Fortuna ligy ročníka 2016/2017 medzi ŽP Šport Podbrezová - ŠK Slovan Bratislava. Podbrezová, 31. júl 2016. Foto: SITA/Jakub Julény

PODBREZOVÁ 31. júla (WebNoviny.sk) – Futbalisti Podbrezovej zdolali v nedeľňajšom dueli 3. kola najvyššej slovenskej súťaže Fortuna ligy Slovan Bratislava 2:0 a pripravili svojmu súperovi prvú prehru v sezóne. Navyše sami od začiatku aktuálneho ročníka ešte neokúsili trpkosť prehry a po dvoch remízach dosiahli prvé víťazstvo.

O prvý gól zápasu sa postaral v 79. minúte striedajúci Pavol Šafranko, ktorý sa presadil zblízka po prudkej prihrávke Pabla Podia z ľavej strany. Predchádzala tomu chyba obrancu „belasých“ Vasileiosa Pliatsikasa. Domáci v závere využili prečíslenie a po peknej akcii sa presadil ďalší striedajúci hráč Michal Breznaník. Slovanisti mohli otvoriť skóre v 55. min, ale strela Tamása Priskina opečiatkovala len pravú žrď bránky Martina Kuciaka.

ŽP Šport Podbrezová – ŠK Slovan Bratislava 2:0 (0:0)

Góly: 78. P. Šafranko, 90. Breznaník, ŽK: 76. Viazanko – 43. Schet, rozhodovali: Vnuk – Hancko, Galo

Podbrezová: M. Kuciak – M. Turňa, Krivák, J. Kostelný, L. Djordjevič – Vajda, Podio – Viazanko, K. Kuzma (74. Kochan), Peševski (71. P. Šafranko) – Opoku Bernadina (84. Breznaník)

Slovan: J. Mucha – Pliatsikas, Saláta, Sekulič, Burnet – Lásik, De Kamps (86. De Sa) – Schet, Savičevič (39. Cléber), F. Kubík (66. Soumah) – Priskin

Futbalisti Ružomberka v nedeľnom stretnutí remizovali 1:1 s hráčmi Trnavy na vlastnom ihrisku. Hostia sa dostali do vedenia v 31. min zásluhou Erika Jirku. Náskok si však dlho neudržali – o osem minút dokázal skórovať Martin Chrien. Tomu sa na hosťovaní pod Čebraťom darí, keď skóroval vo všetkých doterajších troch ligových vystúpeniach. Mohol pridať aj ďalšie zásahy, ale jeho pokusy z 59. a 68. minúty skončili na žrdi. V 61. min sa na ihrisko dostal aj čerstvo 34-ročný stredopoliar Marek Sapara, no trojbodový zápis si k nedeľňajším 34. narodeninám nedal. Trnavčania tak naďalej v ročníku 2016/2017 nenašli

MFK Ružomberok – FC Spartak Trnava 1:1 (1:1)

Góly: 39. Chrien – 31. Jirka, bez kariet, rozhodovali: Marhefka – Benko, Hrčka, 2457 divákov

Ružomberok: M. Macík – P. Maslo, J. Maslo, D. Kružliak, Kupec – Martin Nagy, Ďubek (61. Sapara) – Gál-Andrezly, Chrien (82. Faško), E. Daniel – J. Mareš (66. Lačný)

Trnava: A. Jakubech – Godál, Hladík, Greššák, Čonka – M. Oravec, Edson Correia de Araujo (46. Bello) – Jirka, M. Košťál (68. Halilovič), Gagnon (52. I. Schranz) – Privat Yao

Tabuľka najvyššej slovenskej futbalovej súťaže po nedeľňajších zápasoch 3. kola:

1. MŠK Žilina 3 2 1 0 9:4 7

2. ŠK Slovan Bratislava 3 2 0 1 4:4 6

3. ŽP Šport Podbrezová 3 1 2 0 3:1 5

4. FC Spartak Trnava 3 1 2 0 4:3 5

5. Spartak Myjava 2 1 1 0 2:1 4

6. MFK Ružomberok 3 1 1 1 4:4 4

7. MFK Zemplín Michalovce 3 1 1 1 2:3 4

8. FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 3 1 0 2 6:5 3