Podľa Morrisseyho sú fast foody horšie než útoky v Nórsku

Mcdonlad
Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 29. júla (WEBNOVINY) – Britský spevák a skladateľ Morrissey počas koncertu v poľskej Varšave uviedol, že útoky Nóra Andersa Behringa Breivika sú ničím v porovnaní s každodennou praxou v spoločnostiach rýchleho občerstvenia McDonald’s a Kentucky Fried Chicken (KFC).

„Všetci žijeme vo vražednom svete, ako nám s 97 zabitými ukázali udalosti v Nórsku. Je to však nič v porovnaní s tým, čo sa každý deň deje v McDonald’s a KFC,“ vyhlásil 52-ročný rodák z Davyhulme pred tým, než odohral skladbu Meat Is Murder (v preklade Mäso je vražda, pozn. SITA).

„Morrissey sa rozhodol tento výrok viac nekomentovať, pretože verí, že hovorí sám za seba,“ uviedol hovorca hudobníka, ktorý je od svojich 11 rokov vegetariánom. Breivik údajne počas jedenapolhodinového besnenia na ostrovčeku Utöya neďaleko Osla počúval skladbu Lux Aeterna od Clinta Mansella, bývalého člena kapely Pop Will Eat Itself. Ten túto skladbu zložil pre soundtrack k filmu Requiem za sen (2000). Informácie zverejnila webová stránka NME.com.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Anders Behring BreivikMorrissey