Rozsudok nad Mazurekom podľa Polláka potvrdil, že Kotlebovci sú extrémistická strana

Peter Pollák
Peter Pollák. Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel.

Rozsudok súdu nad poslancom parlamentu za ĽS NS Milanom Mazurekom „potvrdil, že Kotlebovci sú extrémistická strana“. Tvrdí to poslanec Európskeho parlamentu a bývalý splnomocnenec vlády pre rómske komunity Peter Pollák.

Pollák reaguje na rozhodnutie Najvyššieho súdu SR, ktorým prišiel Mazurek aj o mandát poslanca Národnej rady SR. Stanovisko Polláka agentúre SITA poskytol hovorca hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Matúš Bystriansky.

Súd podľa Polláka svojím rozhodnutím dal nádej všetkým ľuďom túžiacim po spravodlivosti. „Nenávisť nemôžeme v žiadnom prípade tolerovať nikomu, ani poslancom národnej rady. Vyhlásenia členov Kotlebovej ĽSNS ako aj ich skutky nám spôsobujú hanbu po celom svete. Hovoriť, že holokaust nikdy nebol, znamená znevažovať smrť tisícok obetí. Mnohé národy, aj Slováci trpeli počas druhej svetovej vojny pre falošnú ideológiu o nadradených a podradených ľuďoch, o nadradenej a podradenej rase. Musíme zabrániť všetkými prostriedkami, aby sa história nikdy neopakovala,“ uviedol Pollák v stanovisku k rozhodnutiu súdu.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Matúš BystrianskyMilan MazurekPeter Pollák