Podľa SAS Kiska presne popísal stav našej spoločnosti, ktorá stagnuje v mnohých oblastiach

Richard Sulík
Predseda SaS Richard Sulík. Foto: archívne, SITA/Marko Erd.

BRATISLAVA 1. januára (WebNoviny.sk) – Prezident Andrej Kiska sa vo svojom novoročnom príhovore vyhol priamej kritike vlády, ale presne popísal stav našej spoločnosti, ktorá stagnuje v mnohých oblastiach. Vyplýva to zo stanoviska predstaviteľov strany Sloboda a Solidarita (SaS), ktoré agentúre SITA poskytla hovorkyňa SaS Katarína Svrčeková.

Podľa SaS naša spoločnosť stagnuje v úrovni verejných služieb, v boji proti korupcii i v politickej kultúre. „Väčšina občanov, samozrejme, vie veľmi dobre, že primárnu zodpovednosť za túto stagnáciu, za úpadok dobrých mravov nesie vláda Roberta Fica,“ uvádza sa v stanovisko, pod ktorým je podpísaný predseda strany Richard Sulík a podpredsedovia Jana Kiššová a Ľubomír Galko.

Prezident pripomenul, že „vlani v novoročnom príhovore som zdôraznil že rok 2017 bude pre Slovensko rokom pravdy. V ktorom sa ukáže, či sme schopní premeniť slušný hospodársky rast na lepšie verejné služby. Či dokážeme spustiť ambiciózny plán reformy vzdelávania pre naše deti. Či zanedbané zdravotníctvo dostane impulz k vyššej kvalite a dostupnosti pre pacientov v každom regióne. Či naštartujeme zmeny, vďaka ktorým sa najmä rómske deti postupne dostanú z pasce chudoby a nevzdelanosti, v ktorej uviazli ich rodičia. Či vrátime perspektívu a energiu regiónom, ktorých obyvatelia sa oprávnene môžu cítiť zabudnutí. Či začneme počúvať protestujúcich ľudí a budeme skutočne bojovať s korupciou.“

V tejto súvislosti konštatoval, že „nikdy v našej 25-ročnej histórii sme nemali taký široký priestor a toľko prostriedkov, aby sme významne pohli s riešením našich najväčších a už chronických problémov. Ale zároveň platí, že väčšinou chýba politická odvaha, chýba úprimné úsilie a chýba aj to najdôležitejšie — výsledky. V tomto ohľade bol rok 2017 pre Slovensko skôr nepríjemným rokom pravdy“ . Riešeniu problémov podľa hlavy štátu bránia bezvýznamné a malicherné škriepky, ktoré prehlbujú nedôveru ľudí k štátu a k politikom.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej KiskaJana KiššováKatarína SvrčekováĽubomír GalkoRichard Sulík
Firmy a inštitúcie SaS Sloboda a Solidarita