Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Foto: Ilustračné foto SITA/Michal Burza
23. októbra 2014 SprávySlovensko od SITASITA Diskusia(9)

Podľa tretiny Slovákov ohrozuje zmena majiteľa slobodu médií

BRATISLAVA 26. októbra (WEBNOVINY) – Zmeny majiteľov médií ohrozujú slobodu médií na Slovensku, myslí si to tretina opýtaných v prieskume agentúry Polis Slovakia pre agentúru SITA.

Prieskum zisťoval názory verejnosti po tom, ako niektoré celoslovenské médiá zmenili v poslednom čase majiteľa, keď ich kúpila finančná skupina Penta alebo finančne participuje v ich vydavateľstvách. Telefonický prieskum agentúry Polis Slovakia sa uskutočnil na území celej SR od 14. do 19. októbra na vzorke 1 412 respondentov, starších ako 18 rokov.

Respondenti mohli odpovedať na otázku, či si myslia, že tieto zmeny ohrozujú slobodu médií na Slovensku. Áno odpovedalo 33,4 percenta opýtaných a nie 28,9 percenta. To, že to je jedno, si myslí 5,8 percenta a odpovedať nevedelo 31,9 percenta respondentov.

Respondenti, ktorí kupujú, respektíve čítajú v tlačenej alebo digitálnej forme denníky a týždenníky Plus jeden deň, Plus 7 dní, Trend a SME odpovedali na otázku, či po zmene majiteľov prestali z tohto dôvodu čítať alebo kupovať tieto médiá. Čitatelia spomínaných periodík odpovedali podobne s výnimkou týždenníka Trend. Na otázku: “Prestali ste preto čítať alebo kupovať nasledujúce médiá?” povedalo z čitateľov denníka Plus jeden deň – áno 19,3 percenta, nie 46,7 percenta a neviem 5,2 percenta.

Z čitateľov týždenníka Plus 7 dní odpovedalo na otázku – áno 18,4 percenta, nie 47,1 percenta a neviem 4,9 percenta. Na rovnakú otázku povedali čitatelia denníka SME, áno odpovedalo 18 percent respondentov, nie 48,8 percenta a neviem 10,7 percenta. Po zmene majiteľov prestala z tohto dôvodu čítať alebo kupovať týždenník Trend 32,1 percenta opýtaných, kupovať a ani čítať ho neprestali 23,2 percenta a nevedelo odpovedať 19,7 percenta respondentov prieskumu, ktorí sú čitateľmi Trendu.

Odporúčané články

Michal Havran bude v SND s hosťami hovoriť o úpadku médií Televízie Markíza a JOJ zaplatia pokuty, porušili zákon

Témy

Diskusia

sa mi zda ze 60 % prispevkov sem pisal hovorca penty Assdass To je kombinacia, ideologiou sfabatizovaných redaktorov a veriacich citatelov tých medií. nicky Blbosť, slobodu médií neohrozuje zmena majiteľa, ale tvrdohlaví čitatelia, lipnúci na príslušnosti média k strane Láhef Veškrno Keď vie SITA,čo si myslí 1/3 Slovákoch o zmene majiteľa médii,mali zverejniť,aj čo si myslia o tom 2/3 Slovákov......Podľa mňa Goebbels sa v hrobe nie len otáča,ale rotuje od závisti na primitívnou a účelovou klamlivou propagandou v médiách nie len... Agentúra POLIS si myslí a nie tretina verejnosti. Média sú prakticky všetky v súkromných rukách a občan to podľa môjho názoru nerieši kto je majiteľ.
Zobraziť celú diskusiu

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

Ankety

Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?

Aktuálne témy

Mňamky-recepty

Podnikam.sk

NAJKY.sk

DRAN.sk

najAPPKY.sk

Byvanie je hra

Autolike.sk

Dámskajazda

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...