Podľa výrobcov populárnej hry FIFA vyhrá šampionát Nemecko

Futbal, nemecko, ekvador, lukas podolski
Nemecký reprezentant Lukas Podolski. Foto: SITA/AP

RIO DE JANEIRO 6. júna (WEBNOVINY) – Podľa prognózy výrobcov populárnej športovej hry FIFA vyhrá nadchádzajúce majstrovstvá sveta vo futbale Nemecko. Počítačová simulácia určila, že „Nationalelf“ uspeje v rozhodujúcom súboji o trofej nad domácou Brazíliou 2:1 až po predĺžení.

Spoločnosť EA Sports, ktorá je výrobcom všemožných športových hier na počítač i pre konzoly, rozdelila tímy do skupín podľa reálneho stavu a po odsimulovaní všetkých 64 zápasov vzišiel ako celkový víťaz turnaja Nemecko. To by získalo svoj štvrtý titul na svetových šampionátoch a zároveň sa stalo prvým európskym zástupcom s primátom z pôdy Južnej Ameriky.

Podľa spomenutej simulácie by sa zverenci Joachima Löwa stretli vo finále s úradujúcimi šampiónmi Španielmi a postúpili by cez nich do finále až v rozstrele z pokutových kopov (5:4). V riadnom hracom čase i po predĺžení by gól nepadol. V druhom semifinále by zvíťazili domáci nad Portugalcami tesne 1:0.

V dueli o bronz by podľa EA uspeli Xavi Hernández a spol. (3:1). Jeden z favoritov turnaja Argentína by ukončil svoju púť už vo štvrťfinále – prehrou 1:2 s neskorším celkovým víťazom. Táto prognóza je zároveň paralela s MS pred štyrmi rokmi v JAR, keď Nemci vyradili „albicelestes“ rovnako vo štvrťfinále, ale zásluhou jednoznačného triumfu 4:0.

Finále by vyzeralo nasledovne: skóre otvorí pomerne skoro Brazílčan Neymar, pre ktorého to bude šiesty gól na tomto podujatí, o vyrovnanie sa postará hlavičkou Per Mertesacker a rozhodujúci zásah si pripíše kanonier Miroslav Klose. Pre nemeckého zakončovateľa to bude 16. gól na MS (druhý na tomto šampionáte, pozn.), čím sa o jednu „trefu“ dostane pred doterajšieho najlepšieho strelca v histórii Brazílčana Ronalda.

Na záver treba dodať, že pred štyrmi rokmi vyšla spoločnosti EA predpoveď na víťaza. Známy výrobca hier správne predikoval celkový úspech Španielska.