Podnet na podanie návrhu na vzatie do väzby riaditeľa SIS Vladimíra Pčolinského už doručili prokurátorovi

Prokurátura, súd
Foto: ilustračné, www.thinkstockphotos.com

Prokurátorovi Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) doručili podnet na podanie návrhu na vzatie do väzby obvineného riaditeľa Slovenskej informačnej služby (SIS) Vladimíra Pčolinského.

O tom, či bude návrh podaný, prokurátor rozhodne po preštudovaní vyšetrovacieho spisu. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa Generálnej prokuratúry Slovenskej republiky Jana Tökölyová.

V súvislosti s medializovanými správami týkajúcimi sa uplatňovania práv obvineného je nutné skonštatovať, že vo všeobecnosti platí, že obvinený má právo sa vyjadriť ku všetkým skutočnostiam, ktoré sa mu kladú za vinu a toto nie je obmedzené ani predmetom ochrany utajovaných skutočností,“ uviedla generálna prokuratúra.

Riaditeľa SIS Vladimíra Pčolinského zadržala Národná kriminálna agentúra 11. marca. Dôvodom sú údajne podozrenia z korupcie. V daný deň ho prezidentka Zuzana Čaputová dočasne pozbavila jeho funkcie.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jana TökölyováVladimír PčolinskýZuzana Čaputová
Firmy a inštitúcie GP Generálna prokuratúra SRNAKA Národná kriminálna agentúraSIS Slovenská informačná službaÚrad špeciálnej prokuratúry