Podnikateľ Bödör a ďalší z kauzy Dobytkár zostávajú vo väzbe, o predĺžení rozhodol najvyšší súd

Podnikateľ Norbert Bödör. Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel.

Najvyšší súd SR (NS SR) na utorkovom neverejnom zasadnutí rozhodol o predĺžení lehoty trvania väzby obvineným Norbertovi Bödörovi, Ľubomírovi Partikovi a Petrovi Kubovi do 1. septembra 2021.

Ako ďalej informovala hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová, súd zároveň v celom rozsahu zrušil uznesenie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) z pondelka 15. marca týkajúce sa právnika Milana K. Toho vtedy ŠTS prepustil z väzby na slobodu.

ŠTS pôvodne na základe návrhu prokurátora rozhodol o predĺžení trvania lehoty väzby Norberta Bödöra, Petra Kubu a Ľubomíra Partiku obvinených v kauze Dobytkár do 1. júla, NS SR však v utorok toto uznesenie zrušil. ŠTS zároveň zamietol žiadosti obvinených o prepustenie z väzby na slobodu. Proti tomuto verdiktu podali sťažnosť, ktorú v utorok NS SR zamietol.

Kauza Dobytkár súvisí s podozreniami na korupciu v prostredí Poľnohospodárskej platobnej agentúry (PPA). Polícia hodnotu poskytnutých úplatkov v rámci tejto kauzy vyčíslila na 10,5 milióna eur. V skupine osôb obvinených z korupcie a legalizácie príjmov z trestnej činnosti sú napríklad exšéf PPA Juraj Kožuch, bývalý výkonný riaditeľ PPA Ľubomír Partika, bývalý generálny riaditeľ sekcie rozvoja vidieka a priamych platieb na ministerstve pôdohospodárstva Marek Kodada, finančník Martin Kvietik či podnikatelia Bödör a Peter Kuba. Medzi ďalšími obvinenými sú aj advokáti či veterinár.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Norbert BödörPeter K.
Firmy a inštitúcie NS Najvyšší súd SRPPA Pôdohospodárska platobná agentúraŠpecializovaný trestný súd SR