Podnikateľ Brhel zostáva za mrežami, senát jeho žiadosti o prepustenie nevyhovel

súd, sudca
Foto: ilustračné, Getty images

Senát 2T Najvyššieho súdu SR (NS SR) na pondelkovom neverejnom zasadnutí zamietol sťažnosť obvineného Jozefa B. proti vzatiu do väzby. Senát zamietol aj žiadosť o nahradenie väzby zárukou dôveryhodnej osoby za ďalšie správanie obvineného.

NS SR sa tak stotožnil s rozhodnutím ŠTS, ktorý konštatoval u obvineného dôvody útekovej a kolúznej väzby a rozhodol o jeho vzatí do väzby. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová.

ŠTS vzal 5. februára do väzby podnikateľa Jozefa B., ktorý je obvinený pre pokračovací obzvlášť závažný zločin porušovania povinností pri správe cudzieho majetku a zločin prijímania úplatku. Prípad súvisí s IT zákazkami na finančnej správe.

Národná kriminálna agentúra zadržala 29. januára v rámci akcie Mýtnik bývalého šéfa finančnej správy Františka I. a ďalšie osoby v súvislosti s korupciou a machináciami pri verejnom obstarávaní. Polícia v rámci akcie obvinila aj podnikateľov Michala S. a Jozefa B., ktorí sa v tom čase nachádzali v zahraničí. Jozef B. sa na Slovensko vrátil 1. februára a následne sa 2. februára dostavil na výsluch. Polícia ho potom zadržala. Podľa medializovaných informácií musel byť Jozef B. hospitalizovaný pre zhoršený zdravotný stav.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Alexandra VažanováFrantiček ImreczeJozef BrhelMichal Suchoba