Podnikateľ Katrinec vypovedá na NAKA v prípade Očistec či k Ficovi, prehovoriť chce aj o Kováčikovi

NAKA
Foto: ilustračné, www.facebook.com

Národná kriminálna agentúra (NAKA) vypočúva podnikateľa Ivana Katrinca v prípade Očistec aj k Robertovi Ficovi a Zlatému Kľúčiku. Informovala o tom televízia Joj na svojom spravodajskom webe Noviny.sk. Podnikateľ údajne v roku 2015 chodil po rôznych miestach a tvrdil, že má v rukách kompromitujúcu nahrávku predsedu strany Smer – Sociálna demokracia (Smer-SD) Roberta Fica z hotelovej izby nitrianskeho hotela Zlatý Kľúčik.

„Keďže sa o politické dianie v Smer-SD intenzívne zaujíma vplyvná nitrianska rodina podnikateľa Norberta Bödöra, mala snahu eliminovať hrozbu škandalizácie Fica. Norbert Bödör preto údajne rozbehol sledovanie Katrinca cez kriminalistov Finančnej správy, príslušníkov polície aj Slovenskej informačnej služby. O tom, ako sledovanie Katrinca na pokyn Norberta Bödöra prebiehalo, na polícii vypovedá kajúcnik Ľudovít Makó a ďalší svedok vyšetrovateľov Bernard Slobodník,“ informovala televízia Joj.

Pred výsluchom na NAKA vo štvrtok Ivan Katrinec pre televíziu Joj neuviedol, k čomu konkrétne ide vypovedať. Povedal len, že „je to k prípadu Očistec a niečo ohľadom Zlatého Kľúčika“. „To s nahrávkou je úplná blbosť. Idem prvýkrát vypovedať v Očistci a dúfam, že budem môcť povedať, čo chcem aj k osobe už bývalého špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika. K eurofondom, na ktorých som robil. Ale počkajte na koniec výsluchu,“ povedal.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Bernard SlobodníkDušan KováčikIvan KatrinecĽudovít MakóNorbert BödörRobert Fico
Firmy a inštitúcie NAKA Národná kriminálna agentúra