Podnikateľa Výboha vyčlenili v kauze Mýtnik III na samostatné konanie, ako svedok proti nemu svedčí Imrecze

Miroslav Výboh
Miroslav Výboh. Foto: archívne, SITA/Jakub Julény

Podnikateľa Miroslava Výboha vyčlenila polícia v rámci vyšetrovania kauzy označenej ako Mýtnik III na samostatné konanie. Informuje o tom portál televízie Joj noviny.sk.

Vydaný je medzinárodný zatykač

Dôvodom podľa portálu je, že je na neho vydaný medzinárodný zatýkací rozkaz a obvinený nie je k dispozícii orgánom činným v trestnom konaní pre účel vyšetrovania.

Zároveň portál uvádza, že ako svedok proti Miroslavovi Výbohovi vypovedá bývalý prezident finančnej správy František Imrecze. Ten podľa portálu tvrdí, že cez obvineného Miroslava Výboha bolo zabezpečené korumpovanie vtedajšieho štátneho tajomníka ministerstva financií pri nákupe informačného systému virtuálna registračná pokladnica.

Pelle ďakuje

„František Imrecze tvrdí, že bol priamo aktívny pri dohadovaní korumpovania štátneho tajomníka 150-tisícovým úplatkom,“ uvádza portál. Peniaze mal  vyplácať podnikateľ Michal Suchoba a Miroslav Výboh ich prevzal.

„Ten neskôr odovzdal odkaz Františkovi Imreczemu aj Michalovi Suchobovi, že „Pelle ďakuje“,“ dodáva portál s tým, že je verejne známe, že „Pelle“ je prezývka dnes lídra opozičnej strany Hlas-SD, ktorý bol práve v tom čase štátnym tajomníkom ministerstva financií.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe František ImreczeMichal SuchobaMiroslav Výboh
Firmy a inštitúcie NAKA Národná kriminálna agentúra