Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Košickú podnikateľku Noru Mojsejovú košický súd druhý raz oslobodil spod obžaloby nadmerného odpočtu DPH za dodanie ekonomického softvéru. Foto: SITA/Jozef Jarošík
3. októbra 2014 SprávySlovensko od Webnoviny.skSITA Diskusia(13)

Podnikateľka Nora Mojsejová je na slobode, opustila väzenie

BRATISLAVA 3. októbra (WEBNOVINY) – Košická podnikateľka Eleonóra Mojsejová je na slobode.

Spod obžaloby nadmerného odpočtu DPH za dodanie ekonomického softvéru ju už v stredu oslobodil košický okresný súd, v piatok opustila priestory Ústavu na výkon väzby vo východoslovenskej metropole.

Rozsudok zatiaľ nie je právoplatný, pretože prokurátor sa odvolal priamo na piatkovom pojednávaní.

Mojsejová dodatočne zaplatila daň

Ako v stredu v stručnom odôvodnení uviedol predseda senátu Okresného súdu v Košiciach, súd svoje rozhodnutie opiera o skutočnosť, že na hlavnom pojednávaní bolo jednoznačne preukázané, že obžalovaná dodatočne zaplatila daň s príslušenstvom, čím prejavila účinnú ľútosť.

Podľa súdu trestnosť činu zaniká podľa osobitného predpisu, ak obžalovaný uhradí štátu dlžnú čiastku aj s príslušenstvom. Mojsejová bola s rozsudkom spokojná a povedala, že zvíťazila spravodlivosť.

Obžaloba hovorila o daňovom podvode

Košický krajský súd vrátil vec okresnému súdu po tom, čo sa voči rozsudku okresného súdu z 9. októbra 2013 odvolal prokurátor. Aj vtedy okresný súd rozhodol, že sa trestný čin nestal, lebo Mojsejová uhradila dlžobu. Obžaloba dávala Mojsejovej za vinu, že si v roku 2008 neoprávnene uplatnila nadmerný odpočet DPH vo výške približne 33-tisíc eur.

Daňový úrad odpočet neuznal. Mojsejová bola vo vyšetrovacej väzbe od 3. septembra 2013.

Odporúčané články

Vyhrala spravodlivosť, povedala Mojsejová po rozsudku súdu Nora Mojsejová pôjde na slobodu, súd jej nepredĺžil väzbu

Témy

Diskusia

Anton Pravda A za vaše vlastné peniaze,čo sme vám nevyplatili. Anton Pravda Zaujalo ma myslenie Noriky a Braňa v jednej ,,šou".Boli pri mori, myslím ,že to bolo, kdesi v Grécku či Turecku, to je jedno.Proste boli v jednej prosperujúcej reštaurácii a po odchode z nej Norika povedala, že túto reštauráciu si kúpia.Že... Janko Pokorný Máš stopercentnú pravdu.Justiční paraziti ,si prispôsobili zákon, k obrazu svojmu?Ak sedela v base za niečo, čo doplatila, potom ju treba odškodniť.A náklady s jej uväznením, by mali hradiť, títo babráci v talároch, ale aj odsedieť.Pripomína mi to odpustky, v stredoveku,... Janko Pokorný Norika, ten rok v base, Ti pridal na kráse.Teraz si nájdeš na každý prst ,sto takých ,,chňurov", ako bol Braňo.Nauč sa žiť poctivo a čestne a keď chceš kradnúť, nesmieš na seba upozorňovať a hlavne, nekritizuj menovite tých ,čo kradnú... Pravy pozorovatel Na zaklade tohto: "Ako v stredu v stručnom odôvodnení uviedol predseda senátu Okresného súdu v Košiciach, súd svoje rozhodnutie opiera o skutočnosť, že na hlavnom pojednávaní bolo jednoznačne preukázané, že obžalovaná dodatočne zaplatila daň s príslušenstvom, čím prejavila účinnú ľútosť....
Zobraziť celú diskusiu

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

Ankety

Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?

Aktuálne témy

NAJKY.sk

Autolike.sk

DRAN.sk

Podnikam.sk

najAPPKY.sk

Mňamky-recepty

Byvanie je hra

Dámskajazda

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...