Podoľsk otočil zápas proti Slovanu, rozhodlo predĺženie

Tomáš Surový
V obrane bude korčuľovať aj Tomáš Surový. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

PODOĽSK 12. januára (WEBNOVINY) – Hokejisti Slovana Bratislava siahali v pondelkovom dueli Kontinentálnej ligy na ľade Viťaza Podoľsk na tri body, napokon si do tabuľky pripísali len jeden.

Zverenci fínskeho trénera Petriho Matikainena viedli ešte päť minút pred koncom po presnom zásahu Libora Hudáčka z presilovky z 38. min, no rovnako v početnej výhode po vylúčení Tomáša Netíka vyrovnal Maxim Afinogenov. O dvoch bodoch pre domácich rozhodol v tretej minúte predĺženia Mario Kempe.

Slovanisti sa najbližšie predstavia doma proti HK Soči, ktorý v pondelok doma zdolal Atlant Mytišči 6:4. „Belasí“ získali na štvorzápasovom tripe dovedna päť bodov, v Západnej konferencii im patrí 11. miesto s 57 bodmi. Nižnij Novgorod na ôsmej pozícii, poslednej zaručujúcej postup do play-off, ich má na konte 62.

Viťaz Podoľsk – Slovan Bratislava 1:2 (0:0, 0:1, 1:0 – 1:0) – po predĺžení

0:1 – 38. Hudáček (Štajnoch, Nagy)

1:1 – 55. Afinogenov (Grebeškov)

2:1 – 63. Kempe (Semenov, Porseland)

Vylúčení: 4:4, navyše: Murley (Slovan) 5+10 min za narazenie, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Hoffman, Kulakov – Gleb, Paley, 1500 divákov

Podoľsk: Sateri – Semenov, Porseland, Selezňov, Berďukov, Grebeškov, Kudinov, Vašenko, Mamin – Cyganov, Kousal, Kempe – Soloduchin, Kučerjavenko, Koroľov – Vyglazov, Jakubov, Šitikov – Ivanov, Kokšarov, Afinogenov

Slovan: Backlund – Luža, Sersen, Štajnoch, L. Kozák, Starosta, Surový – Bartovič, Murley, L. Nagy – Netík, Tičar, Jeglič – L. Hudáček, P. White, Vondrka – Kudrna, A. Šťastný, Ölvecký – Lunter

Hlas (zdroj: hcslovan.sk):

Petri Matikainen (tréner Slovana): „Bol to druhý zápas s piatimi bekmi, v prvom striedaní sme navyše prišli o Matta Murleyho. V niektorých fázach zápasu sa začala prejavovať na chlapcoch aj únava, napriek tomu sme strelili vedúci gól. Siahali sme po troch bodoch, no v tretej tretine sme sa nechali úplne zbytočne niekoľkokrát vylúčiť. Za nedisciplinovanosť sme pykali vyrovnávajúcim gólom päť minút pred koncom, v predĺžení domáci potom zúročili tlak a bohužiaľ dokázali rozhodnúť.“