Aktualizované: Podozriví z vraždy novinára Kuciaka pôjdu zrejme do väzby, o návrhu prokurátora rozhodne sudca

Ján Kuciak, Martina Kušnírová
Fotografia zavraždeného novinára Jána Kuciaka a jeho partnerky Martiny Kušnírovej pri sviečkach na ich pamiatku. Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel
  • aktualizované 29. septembra, 11:25

BANSKÁ BYSTRICA 29. septembra (WebNoviny.sk) – Konanie o návrhu prokurátora na vzatie do väzby troch obvinených v prípade úkladnej vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice sa začne na pracovisku Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Banskej Bystrici v nedeľu 30. septembra o 13:00.

Dvaja obvinení sú bratranci

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry zrejme bude požadovať väzbu z dôvodov, že na slobode by pokračovali v trestnej činnosti, mohli sa skrývať a ovplyvňovať svedkov.

Návrh na väzbu sa týka zadržaných Tomáša Sz., Miroslava M. a Zoltána A. Pre agentúru SITA to v sobotu uviedla hovorkyňa súdu Katarína Kudjáková.

Dvoch obvinených, ktorí sú bratranci, zadržali policajti v Kollárove vo štvrtok ráno a v ich domoch urobili aj domové prehliadky. Tretieho zadržali v jeho bydlisku inde. Trojica je obvinená za obzvlášť závažný zločin úkladnej vraždy a za ďalšie trestné činy.

Hrozí im až doživotie

Podľa medializovaných informácií Tomáš Sz. je bývalý policajný vyšetrovateľ, jeho bratranec Miroslav M. je bývalý vojak a Zoltán A. podnikateľ.

Za obzvlášť závažný zločin úkladnej vraždy hrozí páchateľom trest odňatia slobody od 20 do 25 rokov, alebo na doživotie. V prípade, že sudca na nich uvalí väzbu, očakáva sa, že proti tomu podajú sťažnosť a o tej bude rozhodovať Najvyšší súd.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ján KuciakMiroslav M.
Firmy a inštitúcie PZ Policajný zbor SR