Podozrivým zo streľby na autobus v Plzni je 15-ročný chlapec

Zbraň, pištol, náboje
Foto: shutterstock.com

PLZEŇ 9. júla (WEBNOVINY) – Česká polícia zadržala podozrivého z utorkovej streľby na autobus mestskej hromadnej dopravy v plzenskej časti Bory. Zaistila aj zbraň, ktorou páchateľ pravdepodobne strieľal na linku MHD číslo 30.

Zadržaným je len 15-ročný chlapec. Podľa doterajších výsledkov vyšetrovania strieľal na vozidlo plné robotníkov nelegálne držanou zbraňou a na mieste s ním bol aj jeho otec. Informoval o tom vo štvrtok spravodajský server iDNES.cz. „Zadržaný 15-ročný Plzenčan je v policajnej cele. Podľa doterajších výsledkov preverovania mal od svojho otca prevziať nelegálne držanú strelnú zbraň a niekoľkokrát z nej vystreliť. Otec bol pri tom. Okrem zariadenia zastávky zasiahol aj prechádzajúci autobus,“ uviedla hovorkyňa krajskej polície Ivana Jelínková.

Polícia v súčasnosti rieši, aká bude kvalifikácia prípadu. Okrem strelca hrozí trestné stíhanie aj jeho otcovi. „Nič nenasvedčuje tomu, že by išlo o čin s extrémistickým podtextom alebo o čin, ktorý by súvisel s pobytom cudzincov na území ČR,“ uviedla Jelínková. Strelec zasiahol v utorok večer 7. júla zadnú časť kĺbového autobusu na trase medzi konečnou Borská pole a konečnou v plzenskej časti Bory v utorok pred 23.00 h.

Strely rozbili zadné okno, jedna roztrieštila aj operadlo jedného zo sedadiel pri zadnom okne. Nikto z 90 cestujúcich neutrpel zranenia. V priebehu stredy policajti prehľadávali celú trasu autobusu, pričom hľadali nábojnice alebo ďalšie prestrelené predmety. Podľa informácií denníka Mladá fronta DNES objavili niekoľko čerstvých stôp po strelách v konštrukcii zastávky mestskej dopravy.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom